Pāvests: Bērnu seksuālā izmantošana pielīdzināma cilvēku upurēšanai

Bērnu seksuālā izmantošana ir smags un neattaisnojams noziegums, kas salīdzināms ar savulaik noteiktās kultūrās piekopto cilvēku upurēšanu, svētdien paziņojis pāvests Francisks, noslēdzot augstākās garīdzniecības samitu Vatikānā, kurā četras dienas tika diskutēts par seksuālās vardarbības novēršanu katoļu baznīcā.

Viņš solījis, ka baznīca vairs nepieļaus bērnu seksuālās izmantošanas gadījumu noklusēšanu.

"Nevienu pārkāpumu nedrīkst noklusēt, kā tas parasti noticis agrāk, jo noklusēšana vairo ļaunumu un veido jaunu skandāla slāni," uzsvēris pāvests. "Ļaužu taisnīgajā sašutumā baznīca saskata Dieva dusmu atspoguļojumu, jo šie iesvētītie krāpnieki nodevuši un apvainojuši Dievu," norādījis pāvests.

"Mazie cilvēki, kas viņos atrada nevis tēvus un garīgos vadītājus, bet mocītājus, ar savu apslāpēto kliedzienu satricinās liekulības un varas apziņas nocietinātās sirdis. Mūsu pienākums ir dziļi ieklausīties šajā apslāpētajā kliedzienā," uzsvēris Francisks.

Vairāk nekā 30 gadus pēc seksuālās uzmākšanās skandālu izcelšanās Īrijā un Austrālijā un 20 gadus pēc skandāla ASV, bīskapi un vadošie garīdznieki daudzviet Eiropā, Latīņamerikā, Āfrikā un Āzijā vai nu noliedz, ka seksuālā vardarbība un uzmākšanās ir problēma garīdznieku vidū, vai arī cenšas mazināt šīs problēmas apmērus.

Francisks sasauca šo samitu pēc Čīles pedofilijas skandālu aktualizēšanās pagājušajā gadā. Apjaušot, ka nav pievērsis tam pienācīgu uzmanību, Francisks solījis uzņemt jaunu kursu šīs problēmas risināšanā un vēlas tajā iesaistīt visu baznīcas vadību.

Ceturtdien, atklājot šo samitu, pāvests ieskicēja reformu plānu bērnu seksuālās izmantošanas novēršanai, bet savā svētdienas runā nepieminēja konkrētus soļus, izņemot solījumu pieņemt stingrāku Vatikāna likumdošanu pret bērnu pornogrāfiju internetā.

Saistītie raksti
1 komentārs
1 eq 0 dot 99999 repeating
Izrādīsies, ka Vatikānam ir pieredze arī ar cilvēku upurēšanu, ja jau tāds salīdzinājums?!? Bet kā rāda pieredze - sapuvusi sistēma pati nevar mainīties, tas iespējams tikai ar ārēju spēku iejaukšanos - valsts, tiesībsargājošie orgāni - tikai jānoņem baznīcas ierēdņu neoficiālā imunitāte, kas netiešā veidā kavē to apcietināšanu un tiesāšanu kā tas notiktu ar jebkuru citu personu. Jāsaprot, ka baznīcas ierēdņi paši sevi ordinē un paši ap sevi uzpūš svētuma mītu, bet tie nav ne labāki, ne nekļūdīgāki cilvēki par pārējiem. Un valstīm ir pilnībā jāatņem baznīcu ierēdņiem jebkādas privilēģijas, jo baznīca ir interešu klubs un kāpēc lai reliģiozo interešu klubam būtu kādas priekšrocības salīdzinot ar makšķernieku vai sēņotāju klubu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti