Patvēruma meklētāju skaits Francijā pērn pirmo reizi pārsniedzis 100 000

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Patvēruma meklētāju skaits Francijā pērn pirmo reizi gadā pārsniedza 100 000, liecina pirmdien, 8. janvārī, publiskotie dati, vēsta AFP.

Amatpersonas norāda, ka patvēruma meklētāju skaits ir “vēsturisks”. Visvairāk iebraucēju gan ir no Albānijas, ko Francija uzskata par drošu valsti. “Tas apstiprina, ka Francija ir viena no valstīm, kas saņem visvairāk patvēruma meklētāju pieprasījumu Eiropā,” AFP sacījis bēgļu aizsardzības aģentūras “Ofpra” vadītājs Paskāls Briss. “Tas ir vēsturisks līmenis,” viņš piezīmēja, vienlaikus gan norādot, ka kaimiņvalstī šādu pieprasījumu ir divreiz vairāk.

Šie dati nākuši klajā, kad Francijā norisinās asas debates par turpmāko imigrācijas politiku. Francijas prezidents Emanuels Makrons un premjers Eduārs Filips mudina paātrināt patvēruma meklētāju iesniegumu izskatīšanu un piedāvā uzlabot apstākļus tiem cilvēkiem, kam piešķir bēgļa statusu. Tiesa, paša Makrona vadītajā partijā “En Marche” jeb “Uz priekšu, Republika!” par šo priekšlikumu ir dažādas domas.

Vienlaikus gan Makrona un Filipa priekšlikums paredz daudz asāku attieksmi pret ekonomiskajiem migrantiem – ciešāku kontroli, viņiem ierodoties Francijā, un lielāku deportāciju skaitu. Vēl Jaungada uzrunā Makrons brīdināja, ka Francija “nevar uzņemt visus”, reizē gan sakot, ka imigrācijas politikā ir jāatrod līnija starp “humānismu un efektivitāti”.

Pērn valstī visvairāk cilvēku ieradās no Albānijas – apmēram 7600. Gandrīz visi no tiem tiks nosūtīti atpakaļ uz dzimteni, kas ir atzīta par “drošu”. Briss atzina, ka vairums albāņu prom no dzimtenes devušies ekonomisku apsvērumu dēļ.

Otra lielākā grupa, kas lūgusi bēgļa statusu, ir afgāņi – turpat 6000 iesniegumu. Vēl ievērojamas kopienas ieradušās no Haiti, Gajanas un Sudānas, savukārt mazinājušies pieteikumi no kara pārņemtās Sīrijas. Ievērojami pieaudzis patvēruma meklētāju skaits no Kotdivuāras un Kongo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti