Pasniegtas šā gada Nobela prēmijas

Zviedrijas un Norvēģijas galvaspilsētās Stokholmā un Oslo pasniegtas šā gada Nobela prēmijas. Svinīgajā ceremonijā laureāti aicināja cilvēkus būt iecietīgiem un respektēt vienam otru.

"Mēs dzīvojam laikmetā, kad pieaug neiecietība un naids starp dažādām sabiedrības grupām. Līdzīgi kā literatūra – mana darbības joma – arī Nobela prēmija ir ideja, kas mums ļauj domāt ārpus cilvēkus šķeļošajām sienām. Tā atgādina, ka mums kopā jācīnās par vispārcilvēciskām vērtībām," sacījis Nobela prēmijas laureāts literatūrā Kadzuo Išiguro.

Saskaņā ar tradīciju galvenā prēmijas pasniegšanas ceremonija notika Stokholmas koncertzālē. Katrs laureāts saņēma zelta medaļu, diplomu un apliecinājumu par apmēram 930 000 eiro piešķiršanu. Prēmijas saņēmējiem tika arī organizēts svinīgs bankets, uz kuru uzaicinātas sabiedrībā pazīstamas personas.

Nobela prēmija ir starptautiski atzīta par nozīmīgāko balvu zinātniekiem. Prēmiju fizikā, ķīmijā, medicīnā, ekonomikā un literatūrā piešķir Zviedrijas Karaliskā Zinātņu akadēmija, bet miera prēmiju – Norvēģijas Nobela komiteja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti