Pasaules Veselības organizācija izsludina globālu ārkārtas situāciju pērtiķu baku dēļ

Pieaugot pērtiķu baku izplatībai, Pasaules Veselības organizācija (PVO) sestdien izsludinājusi globālu ārkārtas situāciju veselības jomā, vēstīja BBC.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesuss vēstīja, ka patlaban pērtiķu baku gadījumu skaits 75 pasaules valstīs kopumā sasniedz 16 tūkstošus, kā arī reģistrēti pieci nāves gadījumi.

Ārkārtas situācijas izsludināšana ir PVO augstākais brīdinājuma līmenis veselības apdraudējumu jomā, taču tam nav tūlītēju seku. Tas ir paredzēts brīdināšanai, lai valdības rīkotos, aizsargājot savus iedzīvotājus, vēstīja LETA.

PVO ģenerāldirektors norādīja, ka ar pareizām stratēģijām konkrētās sabiedrības grupās šīs slimības uzliesmojumu var apturēt. Viņš atkārtoti izcēla, ka vīrusa pārnēsājamība ir ļoti ierobežota un pašlaik tas visbiežāk izplatās seksuālu kontaktu laikā, it īpaši starp vīriešiem.

Viņš skaidroja, ka šāda trauksmes izsludināšana paātrinās vakcīnu izstrādes procesu, kā arī slimības izplatību ierobežojošu pasākumu ieviešanu. Vienlaikus viņš pauda cerību, ka rekomendāciju izdošana mudinās valstis rīkoties, lai apturētu slimības izplatību un aizsargātu riska grupas.

BBC atzīmēja, ka patlaban spēkā ir divas šāda veida ārkārtas situācijas veselības jomā – Covid-19 pandēmija, kā arī nepārtrauktie centieni izskaust poliomielītu.

KONTEKSTS:

Pērtiķu bakas ir radniecīga saslimšana pasaulē jau zināmajām bakām, kuras Pasaules Veselības organizācija par uzvarētu slimību atzina 1980. gadā. Maijā vairākās Eiropas valstīs izskanēja ziņas par šīs slimības gadījumiem, tādēļ Latvijas speciālisti brīdināja, ka inficēšanās riski pastāv, un aicināja būt vērīgiem, ja pēc temperatūras un drudža uz ķermeņa parādās izsitumi, kas atgādina vējbakas.

Jūnija sākumā Latvijā apstiprināja pirmos divus pērtiķu baku gadījumus.

Ņemot vērā pieaugošo pērtiķu baku saslimšanas gadījumu skaitu Eiropā, turpmāk Latvijā noteiks ar šo infekciju saslimušo kontaktpersonas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti