Pasaules veselības organizācija brīdina par masalu strauju izplatību

Pasaules veselības organizācijas (PVO) eksperti brīdina par inficēšanās gadījumu ar masalām skaita strauju pieaugumu pasaulē. Tā galvenie iemesli ir vakcīnu nepieejamība un negatīva attieksme pret potēšanos.

"Daudzās valstīs ir dažādi iemesli, kāpēc cilvēki netiek vakcinēti. Galvenais cēlonis ir tas, ka daudzām ģimenēm un kopienām nav pieejamas vakcīnas. Valstu veselības aizsardzības sistēmas un īpašās programmas nenodrošina vakcīnu visiem, kuriem tas ir nepieciešams. Otrs iemesls – it īpaši kopienās, kurās tā ir pieejama, ir cilvēku nepietiekamā uzticēšanās vakcinācijai un konkrētu cilvēku negatīvais viedoklis," teica PVO pārstāve Keita O’Braiena.

PVO informēja, ka pagājušajā gadā masalas bija 140 000 cilvēku, it īpaši bērnu nāves iemesls. Šī infekcija arī rada pneimonijas un smadzeņu iekaisuma risku, kas var novest pie invaliditātes. Vīruss ilgtermiņā var graut cilvēka imūnsistēmu un veicināt citas slimības.

Ekspertu brīdinājums izskan laikā, kad vairākos pasaules reģionos konstatēta strauja vīrusa izplatība. Vissmagākā situācija izveidojusies Samoa salās Klusajā okeāna, bet straujš inficēšanās gadījumu skaita pieaugums konstatēts arī Austrijā.

Šogad konstatēti 148 saslimšanas gadījumi, un visi pacienti nebija vakcinēti.

Jau šā gada augustā PVO ziņoja, ka infekcija atgriezusies Albānijā, Čehijā, Grieķijā un Lielbritānijā, kas iepriekš tika uzskatītas par brīvām no šīs slimības. Savukārt šā gada novembrī Vācijas parlaments pieņēma likumu, kas paredz visu bērnu obligātu vakcinēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti