Pasaules sacensībās piedalījies arī šoferis no Latvijas

Toledo pilsētā Spānijā pagājušajā nedēļā norisinājās ‘’Renault Trucks’’ rīkotās sacensības kravas auto vadītājiem “Optifuel Challenge 2017” fināls, kur 29 dalībnieki no visas pasaules cīnījās par “Pasaules ekonomiskākā autovadītāja” titulu. Sīvajā konkurencē Latvijas pārstāvis Didzis Dzelzkalējs no loģistikas uzņēmuma “Kreiss” uzrādīja labu rezultātu, izcīnot 19. vietu, ziņo „Renault Trucks Latvija” pārstāvji.

Finālistiem tika atlasīti no aptuveni 3000 autovadītājiem, kuri bija pieteikušies nacionālajai atlasei katrs savā valstī. Latvijas autovadītājam tas ir labs sasniegums, ņemot vērā lielo konkurenci. Sacensībās ir svarīgas vadītāja prasmes un motivācija. Nenoliedzami, nozīmīgas ir arī jaunākās tehnoloģijas un spēja ar tām darboties. Viens no uzņēmumu mērķiem ir degvielas patēriņa samazināšana, tādēļ sacensības ir nozīmīgs kā klientiem, tā sabiedrībai kopumā,  uzlabojot uzņēmuma produktivitāti un rentabilitāti, domājot arī par vides aizsardzību

Didzis Dzelzkalējs no loģistikas uzņēmuma "Kreiss" uzsver: "Protams, ir žēl, ka neieguvām augstāku vietu, taču rezultātus ietekmēja dažādi faktori – tostarp jānorāda, ka galvenais kritērijs nebija degvielas patēriņš. Taču jebkurā gadījumā dalība sacensībās bija neatsverama pieredze. Līdz šim biju piedalījies sacensībās, kuras notikušas pa līdzeniem ceļiem, piemēram, trasēs, pilsētās un citur. Tikmēr Spānijā varēja izbaudīt braukšanu pret un no patiesi stāviem kalniem. Tostarp varēja arī novērtēt automašīnas tehnoloģisko piemērotību braucot pa šādiem ceļiem."

Starptautiskais fināls tiks sadalīts divās daļās. Pirmajā daļā tika pārbaudītas autovadītāju teorētiskajā zināšanas par ekonomiskas braukšanas principiem un degvielas patēriņa samazināšanu. Tikmēr otrajā daļā finālisti jau sēdās pie kravas automašīnas stūres, lai apliecinātu minētās zināšanas praksē, piedaloties 40 minūtes ilgā autovadīšanas pārbaudē, braucot pa koplietošanas ceļiem organizatoru nodrošinātajā automašīnā „Renault T480” kravas automašīnā ar 480 Zs jaudu. Finālā uzvarēja autovadītājs, kas bija patērējis vismazāk degvielas, neupurējot komercpārvadājumu ātrumu. Par “Optifuel Challenge 2017” čempionu 2017.gadā kļuva autovadītājs no Bulgārijas -Ivanovs Plamens. Tikmēr 2.vietu ieguva autovadītājs no Rumānijas - Žintja Adrians, bet 3.vietu - autovadītājs no Luksemburgas - Bekers Johens Karls Heincs.

Ekonomiskās braukšanas sacensības “Optifuel Challenge” starptautiskā mērogā norisinās kopš 2012. gada, taču Latvijā tās šogad  notika pirmo reizi. Sacensības notiek ik pēc diviem gadiem, lai noskaidrotu labāko ekonomiskās braukšanas autovadītāju pasaulē. Šogad sacensībām bija pieteikušies 2300 uzņēmumi un 3000 autovadītāju. Sacensībās tika nodrošināts plašs balvu fonds gan autovadītājiem, gan darba devējiem.

„Optifuel Challenge 2017” fināls skaitļos

29 finālisti no 29 valstīm

Ceļā pavadītas aptuveni 19 stundas

Viena brauciena distances garums finālā – 33 km

Finālā nobraukti 957 km

Automašīnas smagums – 32 tonnas

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti