Rīta Panorāma

Intervija ar Ināru Mūrnieci

Rīta Panorāma

Intervija ar Sanitu Lielbārdi

Intervija ar Inu Strazdiņu

«Pasaules panorāmas» TOP4 notikumi ārzemēs šonedēļ

Ķīnas varas iestādes trešdien nāks klajā ar jaunāko informāciju par koronavīrusa izplatību; Spānijas premjerministrs pirmo reizi pēc ilgstošajiem protestiem tiksies ar Katalonijas reģiona līderi; aprit pieci gadi, kopš Maskavā tika nošauts Kremļa opozicionārs Boriss Ņemcovs; Lielbritānija publiskos savu versiju sarunu mandātam ar Eiropas Savienību (ES) par tālākajām tirdzniecības attiecībām. Šos un citus notikumus kā aktualitātes šonedēļ prognozē "Pasaules panorāma".

Koronavīruss turpina izplatīties

Vīruss izplatās ātri – pirmie saslimšanas gadījumi arī Alžīrijā; Itālijā jau 300 saslimušie un 11 miruši, Irāna sauc pēc reģionālas palīdzības, ārlietu ministram Džavadam Zarifam sakot, ka vīruss tāpat kā terorisms nešķiro robežas, ticības un reliģijas. Krīze Itāljā, Spānijā, saslimušie Horvātijā un Austrijā. Savukārt, Ķīnā, kā ziņo arī starptautiskie mediji, jaunu saslimšanas gadījumu skaits krasi krities, bet saslimušo pieaugums tik un tā ir. Ķīnas varas iestādes paziņojušas, ka tajos reģionos, kuros ir zems vīrusa risks, vajadzētu atjaunot satiksmi un ierasto dzīvi, lai pamazām atgrieztos ekonomika.

Spānijas un Katalonijas sarunas. Kas gaidāms?

Premjerministrs Pedro Sančess tiksies ar Katalonijas reģiona līderi Kimu Torru, lai izrunātu tālākās attiecības. Pēc ilgajiem katalāņu nemieriem šīs būs pirmās sarunas, kuras ir panākusi kreiso katalāņu seperātistu partija, kura spēlēja lomu, lai Sančess pēc ārkārtas vēlēšanām atkal nonāktu pie varas. Katalāņi neatlaidīgi pieprasa neatkarības referendumu, kuram Spānijas puse atsakās piekrist. Tāpat Spānijas valdība tiek kritizēta par Katalonijas neatkarības atbalstītāju ieslodzīšanu. Šīs sarunas nebūs vieglas, bet tās gaida gan vietējā sabiedrība, gan Eiropas Savienība.

Ņemcova slepkavības gadadiena

Aprit pieci gadi, kopš Maskavā tika nošauts Kremļa opozicionārs Boriss Ņemcovs. Viņu nošāva 27. februārī, kad viņš gāja pār tiltu ar skatu uz Kremļa sienām. Viņa nāves vietā nelegāli gulst ziedi, kurus Krievijas policija regulāri aizvāc. 29. februārī Maskavā ir plānots plašs atbalstītāju gājiens, pieminot opozicionāru. Ņemcova vārdā pasaulē ir nodēvēti čeri laukumi – Prāgā, Vašingtonā, Viļņā un Kijevā, turklāt tie visi ir izveidoti tuvu Krievijas vēstniecībām.

Lielbritānija publiskos savu versiju tirdzniecībai ar ES

Briti vēlas piedāvāt sarunu gaitu, kas atbilstu Eiropas Savienības (ES) un Kanādas līgumam, kas nozīmētu nulles tarifus, taču Brisele ir pret to. Londona arī grasās iebilst jebkam, kas paildzina britu atrašanos ES likumu zonā, Eiropas Tiesas pārraudzībā. ES jau ir publiskojusi savu 46 lappušu biezo dokumentu, kas sīki un smalki nosaka sarunu gaitu un nosacījumus, pēc kuriem vadīties. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti