Rīta Panorāma

Akcija «Ziemassvētku katliņš»

Rīta Panorāma

Intervija ar Raivi Dzintaru

Intervija ar Inu Strazdiņu

«Pasaules panorāma» prognozē. TOP notikumi ārzemēs

Šveicē sākas vēsturē pirmā globālā sanāksme, veltīta bēgļiem; Francijā turpinās plaši protesti pret pensijas reformu; pamatīgi Katalonijas neatkarības atbalstītāju protesti gaidāmi arī Barselonā; Krievijas prezidents Vladimirs Putins tiksies ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko un aktīva nedēļa ir Lielbritānijā pēc aizvadītajām vēlēšanām.

Bēgļiem veltīts forums

Forumā kopā tiek aicināti līderi un ietekmīgas personas, kuras darbojas šajā sfērā. Viņu vidū būs arī ANO ģenerālsekretārs Antonio Gutērrešs.

Foruma mērķis ir pievērst vēl lielāku valdību, nevalstisko organizāciju un citu nozīmīgu spēlētāju uzmanību bēgļu kompakta (pakta) apstiprināšanai, kas ir pirmais visaptverošais ANO dokuments bēgļu jomā. Tas neuzliek jaunus pienākumus, taču aicina uz lielāku sadarbību valstu starpā.

Pašlaik pasaulē aptuveni 70 miljoni cilvēku dažādu konfliktu dēļ ir bijuši spiesti pamest savas mājas.

Viena no galvenajām runātājām būs Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana dzīvesbiedre Emīne Erdogana.

Francijā turpinās plaši protesti pret pensiju reformu

Arī šodien arodbiedrības brīdina par plašiem streikiem, būs bloķēta satiksme, atcelti avioreisi, un būs citi ierobežojumi, jo arodbiedrības arvien iebilst pret valdības vēlmi izveidot universālu pensiju sistēmu.

Līdz šim vairākām profesijām tā ir izdevīgāka – pieļauj ātrāku penisonēšanos un labākus noteikumus.

Protestus plāno arī Barselonā

Katalonijas neatkarības kustības atbalstītāji plāno jaunus plašus protestus Barselonā, kad notiks atceltā divu slaveno futbola klubu “Real Madrid” un “Barcelona” spēle.

Spēle ir paredzēta trešdien. Tā sākotnēji bija paredzēta 26. oktobrī, bet plašo protestu dēļ tika atcelta. Tagad protestētāji aicina pulcēties no jauna vairākas stundas pirms spēles sākuma un atgādināt par katalāņu interesēm.

Organizācijas protesti parasti ir mierīgi, taču nav izslēgts, ka var sākties vardarbība.

Putins tiksies ar Lukašenko

Piektdien Sanktpēterburgā tiksies Krievijas un Baltkrievijas līderi, kuri divpusēji sarunāsies Eirāzijas samita ietvaros.

Viņi jau iepriekš tikās divpusējā sanāksmē Sočos 7. decembrī.

Abi līderi joprojām risina jautājumu par Krievijas un Baltkrievijas tuvināšanos gan politiski, gan ekonomiski. Tas Lukašenko ir neērts jautājums, jo viņš vēlas veidot arī labas attiecības ar Eiropas Savienību.

Lielbritānijā pēc vēlēšanām - spraiga nedēļa

Boriss Džonsons, kurš uzvarēja Lielbritānijas vēlēšanās, ir nosaucis jauno valdību, un mediji spekulē, ka viņam plānā ir būtiskas pārmaiņas vairākos departamentos. To vidū arī Ārlietu ministrija.

Džonsons ir apsolījis publiskot savu darbības plānu nākamajam gadam pirms ceturtdien gaidāmās karalienes uzrunas, kurā viņa izklāstīs valdības plānus.

Piektdien Džonsons sola parlamentāriešiem piedāvāt “Brexit” plānu balsojumam, lai to iestrādātu likumos un, ņemot vērā jauno parlamenta sastāvu, izskatās, ka balsojums būs veiksmīgs.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti