Pasaulē valstis paplašina Covid-19 testēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Virkne pasaules valstu turpina ievērojami paplašināt cilvēku loku, kuriem tiek veikti Covid-19 testi. Pirmie secinājumi liecina par ievērojami lielāku vīrusa izplatību, nekā redzams oficiālajā inficēto statistikā. Tas tiek skaidrots ar slimošanu bez simptomiem, un šo gadījumu bijis vairāk, nekā sākotnēji uzskatīts.

Skaitot veiktos izmeklējumus uz miljonu iedzīvotāju, pārliecinoša līdere pasaulē joprojām ir pēc iedzīvotāju skaita nelielā Islande. 364 tūkstošu apdzīvotajā valstī veikti jau vairāk nekā 35 tūkstoši testu. Tātad pārbaudīts ir katrs desmitais islandietis, sniedzot plašu ieskatu par vīrusa izplatību valstī, kur veselības aprūpes sistēma nav pārslogota. Mirstība Islandē ir nedaudz mazāka par vienu procentu no saslimšanas gadījumiem.

Reizē arī konstatēts, ka pusei no inficētajiem pārbaudes veikšanas laikā nebija neviena saslimšanas simptoma. Tas palielinājis bažas par vieglu vīrusa izplatīšanos, un tādēļ ārstu rekomendācijas, visticamāk, būs spēkā vēl ilgi.

“Visiem ir jāgatavojas ierobežojumiem uz lielu pulcēšanos šajā vasarā. Par to konkrētāk tiks ziņots vēlāk. Roku mazgāšana, sociālā distancēšanās, mazāk aizsargāto cilvēku aizsargāšana – tās ir lietas, par kurām mums kā minimums būs jādomā līdz gada beigām,” paziņoja Islandes galvenais epidemiologs Torolfurs Ornasons.

Tikmēr Vācijā, kas izceļas uz pārējo lielo Eiropas Savienības valstu fona ar zemajiem mirstības rādītājiem, sākti testi plašākā sabiedrībā. Tas darīts, lai identificētu gadījumus, kad vīruss pārslimots, lai gan oficiāli nav bijis konstatēts. Analīzes veiktas asins nodošanas laikā vīrusa vissmagāk skartajās vietās.

Viena no tām ir Hainsbergas pilsēta pie Nīderlandes robežas, kas augstā inficēto skaita dēļ tika dēvēta par Vācijas Uhaņu. Tur, atsevišķā pētījumā pārbaudot īpaši atlasītu tūkstoš cilvēku grupu, tika atklāts, ka Covid-19 pārslimojuši 15%. Tāda, pēc zinātnieku domām, varētu būt arī kopējā inficēto iedzīvotāju daļa, un

tas vairākus desmitus reižu pārsniedz oficiālo statistiku.

“Tas arī nozīmē, ka 15% no iedzīvotājiem vairs nevar tikt inficēti ar Covid-19. Un šī imunitāte nozīmē zināmu inficēšanās izplatības palēnināšanu,” sacīja Bonnas Virusoloģijas institūta direktors Hendriks Streks.

Pētnieki gan arī uzsver, ka šis un līdzīgi pētījumi pagaidām ir maza mēroga. Taču drīzumā varētu tikt apkopoti dati arī no daudz plašākas testēšanas. Piemēram, vīrusa pirmajā epicentrā Uhaņā, kur pagājušajā nedēļā tika atcelta ilgstošā visai pilsētai noteiktā karantīna, testi jāveic pilnīgi visiem darbiniekiem, kuri grib atsākt strādāt. Tiek arī apzinātas inficēto pacientu kontaktpersonas, lai ar testu palīdzību konstatētu arvien vairāk saslimšanas gadījumu bez simptomiem.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Aprīļa vidū Eiropas valstīs novērota jaunu inficēšanās gadījumu skaita samazināšanās.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti