Pasaule turpina cīņu ar koronavīrusu «Covid-19»

Daudzas pasaules valstis joprojām turpina cīņu ar jauno koronavīrusu "Covid-19", nosakot dažādus ierobežojumus. Itālija šodien Lombardijā un vairākās provincēs noteica karantīnu, kas skars teju 16 miljonus iedzīvotāju. Tikmēr ASV Ņujorkas štatā saistībā ar vīrusa izplatību izsludināts ārkārtējais stāvoklis. Vīrusa izplatība un dažādie ierobežojumi turpina ietekmēt sporta pasākumus, tūrismu, ekonomiku un aviācijas industriju.

ĪSUMĀ:

  • No "Covid-19" pasaulē miruši vairāk nekā 3500 cilvēku, inficēti vairāk nekā 105 000.
  • Par saslimušo skaita pieaugumu ziņo vairākas pasaules valstis, tostarp Eiropas valstis.
  • Itālijā straujš saslimušo kāpums; Lombardijas reģionā un vēl 14 provincēs karantīna.
  • PVO slavē Itāliju par "drosmīgajiem soļiem"; uzteic tās un Ķīnas centienus cīņā ar vīrusu.
  • Pāvests interneta tiešraidē apliecina atbalstu jaunā koronavīrusa skartajiem.
  • ASV Ņujorkas štats kļuvis par piekto, kurā izsludināts ārkārtējais stāvoklis.
  • Irānas nacionālā lidsabiedrība "Iran Air" uz nenoteiktu laiku aptur lidojumus uz Eiropu.

Pasaule turpina cīņu ar «Covid-19»Rihards Plūme
No jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" 95 pasaules valstīs un teritorijās līdz šim bojā gājuši vairāk nekā 3500 cilvēku, bet inficēti vairāk nekā 105 000. Ķīnā, kur decembrī uzliesmoja slimība, miruši teju 3100 cilvēki. Kopējais atklāto inficēšanās gadījumu skaits valstī tuvojas 80 500. Tomēr sestdien valsts ziņoja par mazāko jauno infekciju skaitu vienā dienā kopš janvāra.

 

Sestdien Ķīnā sabruka karantīnai izmantotā viesnīca Ķīnas austrumu piekrastē. Zem sabrukušās viesnīcas drupām gājuši bojā vismaz desmit cilvēki, bet vēl vairāk nekā 20 tiek uzskatīti par pazudušiem. Glābšanas dienestu darbinieki zem sešstāvu ēkas gruvešiem atraduši arī 38 izdzīvojušos, kas nogādāti slimnīcās.

Par saslimušo skaita pieaugumu ziņo vairākas pasaules valstis. Eiropā to vidū ir Francija, Vācija, Spānija, Lielbritānija un Nīderlande.

Eiropā vissmagāk skartajā valstī – Itālijā - miruši 233 cilvēki, un sestdien tika konstatēts straujš saslimušo kāpums. Vīruss jau izplatījies uz 22 Itālijas reģioniem.

Lai ierobežotu slimības izplatību, Itālija valdība lēmusi noteikt karantīnu reģionam ap valsts finanšu galvaspilsētu Milānu un tūrisma centru Venēciju. Karantīna, kas noteikta līdz 3. aprīlim, aptver Lombardiju un vēl 14 provinces ar teju 16 miljoniem cilvēku, kas ir ceturtā daļa valsts iedzīvotāju. Ierobežojošo pasākumu laikā tiks stingri ierobežota izbraukšana un iebraukšana karantīnas zonā bez nopietniem un steidzamiem iemesliem.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) uzslavēja Itāliju par "drosmīgajiem soļiem", ko tā veikusi. Organizācija arī skaidroja, ka Itālijas un Ķīnas centieni demonstrē spēju vīrusa izplatīšanos palēnināt. Savukārt Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs mudinājis Itāliju aizliegt tās pilsoņiem ceļot uz ārzemēm.

Bet Pāvests Francisks savā tradicionālajā svētdienas uzrunā un lūgšanā, kas pēc Itālijas varas iestāžu lūguma pirmo reizi pārraidīta interneta tiešraidē, apliecinājis atbalstu cilvēkiem, ko skāris jaunais vīruss.

Saslimušo un mirušo skaits turpina augt arī citviet pasaulē. Piemēram, ASV slimība izplatījusies 30 štatos un līdz šim miruši 19 cilvēki. ASV Ņujorkas štats kļuvis par piekto, kurā ticis izsludināts ārkārtējais stāvoklis. Visā Ņujorkas štatā apstiprināti 89 saslimšanas gadījumi.

Vīruss smagi skāris arī Irānu, kur diennakts laikā miruši vēl 49 cilvēki, tādējādi kopējais slimības upuru skaits valstī sasniedzis 194. Saistībā ar Eiropa noteiktajiem ierobežojumiem Irānas nacionālā lidsabiedrība "Iran Air" svētdien, 8. martā, paziņojusi, ka uz nenoteiktu laiku aptur visus lidojumus uz galamērķiem Eiropā.

Vislielākais inficēto skaits ārpus Ķīnas šobrīd ir Dienvidkorejā, kur saslimuši vairāk nekā 7000 cilvēku. Par pirmajiem saslimšanas gadījumiem nedēļas nogalē paziņoja Bulgārija, Kolumbija, Kostarika, Malta un Maldīvu salas.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. PVO saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Saslimšanas ar jauno koronavīrusu patlaban reģistrētas jau vairāk nekā 90 valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti