Dienas notikumu apskats

Krievija izstājas no Starptautiskās krimināltiesas pēc Krimas okupācijas atzinuma

Dienas notikumu apskats

Saeima atbalsta lojalitātes grozījumus Izglītības likumā

Pasaulē teroraktos bojāgājušo skaits pērn samazinājies; OECD valstīs – pieaudzis 6 reizes

Pasaulē teroraktos bojāgājušo skaits pērn samazinājies; OECD valstīs – pieaudzis 6 reizes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Teroraktos bojā gājušo skaits pasaulē pērn samazinājies, liecina trešdien, 16.novembrī, publicēts Ekonomikas un miera institūta ikgadējais Globālā terorisma indekss.

Tajā pašā laikā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD valstīs teroraktos mirušo skaits 2015.gadā pieaudzis sešas reizes – galvenokārt uzbrukumu dēļ Francijā un Turcijā.  

2015.gadā teroraktos visā pasaulē dzīvību zaudēja 29 376 cilvēku, kas ir  par 3 389 mazāk nekā gadu iepriekš, un šī ir pirmā reize kopš 2010.gada, kad teroristu uzbrukumos bojā gājušo skaits ir samazinājies.  

Saskaņā ar pētījumu, cietušo skaits samazinājies galvenokārt pateicoties tam, ka pērn Irākā un Nigērijā teroraktos bojā gājuši par 5500  mazāk cilvēku nekā gadu iepriekš. Cīņa pret radikālo džihādistu grupējumiem „Islāma valsts” un “Boko Haram”, tos vājinot, Irākā un Nigērijā palīdzējusi par trešo daļu samazināt bojāgājušo skaitu teroristu uzbrukumos.

Vienlaikus palielinājies bojā gājušo skaits islāmistu grupējuma “Taliban” teroraktos Afganistānā, bet uzlabojumi novēroti Pakistānā, Indijā un Taizemē.  

Saskaņā ar Ekonomikas un miera institūta datiem grupējuma „Islāma valsts” atbalstītāji 2015.gadā sarīkojuši uzbrukumus 28 valstīs, tostarp 252 dažādās pilsētās, kur tika nogalināti vairāk nekā 6000 cilvēku.

Tajā pašā laikā pētījumā norādīts, ka teroristiskie grupējumi aktivizēja savu darbu citās valstīs. It īpaši izcelts, ka vairāk nekā sešas reizes pieauga teroraktos bojā gājušo skaits  OECD valstīs – tās galvenokārt ir  attīstītas valstis kā ASV un Eiropas valstis.

Teroristu uzbrukumos mirušo skaits OECD valstīs pieauga no 77 cilvēkiem 2014.gadā līdz 577 pērn. Vairāk nekā puse gāja bojā ar grupējumu „Islāma valsts” saistītos uzbrukumos.

21 no 34  OECD valstīm pagājušajā gadā noticis vismaz viens terorakts. Visasiņainākos piedzīvojusi Francija un Turcija. Ziņojumā izcelti uzbrukumi Parīzē, Briselē un Ankarā.

Svētdien apritēja pirmā gadskārta kopš teroristu uzbrukumos 2015.gada 13.novembrī Parīzē tika nogalināti 130 cilvēki. Francijas prezidents Fransuā Olands šonedēļ ierosināja pagarināt ārkārtas stāvokli valstī līdz maijam, aptverot arī nākamajā gadā paredzētās prezidenta vēlēšanas.

70% no visiem ar terorismu saistītiem nāves gadījumiem pasaulē pērn piedzīvoja tikai piecas valstis – Irāka, Afganistāna, Nigērija, Pakistāna un Sīrija.

Bet par trim ceturtdaļām nāvju atbildīgi bija četri grupējumi – „Islāma valsts”, “Boko Haram”, “Taliban” un “Al Qaeda”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti