Pasaulē pieaug bažas par Ēģiptē avarējušās krievu lidmašīnas uzspridzināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Krievija aicina skeptiski izturēties pret arvien plašākajām runām, ka lidmašīnas avāriju virs Sīnāja pussalas izraisījusi teroristu ievietota sprāgstviela. Lielbritānijas lēmumu pārtraukt reisus uz Šarmelšeihu Maskava nosaukusi par priekšlaicīgu. Taču tagad arī Nīderlande un Vācija brīdinājusi iedzīvotājus par lidošanu virs zonas, kur notika avārija.

Gan Lielbritānijas, gan Amerikas Savienoto Valstu specdienestiem ir pamats domāt, ka teorija par Krievijas lidmašīnas mērķtiecīgu uzspridzināšanu ar bagāžā ievietotu spridzekli ir diezgan ticama. Simtprocentīgas pārliecības par to nav, taču bažas ir pietiekami lielas, lai briti lemtu par visu reisu atcelšanu no Šarmelšeihas – Ēģiptes kūrortpilsētas, kuru pameta liktenīgais reiss. Citas rietumvalstis saviem iedzīvotājiem ieteikušas nelidot šajā maršrutā.

"Es tikko vadīju vēl vienu valdības ārkārtas komitejas “Kobra” sanāksmi. Lēmumi, kurus es pieņemu, par prioritāti izvirza britu drošību. Tāpēc mēs esam atcēluši lidojumus uz Šarmelšeihu, un tāpēc būs vajadzīgs zināms laiks, pirms mēs no turienes varēsim izvest tur palikušos. Mums jāpārliecinās, ka lidostās tiek ieviesti stingrāki drošības pasākumi, lai cilvēki varētu atgriezties mājās. Tā ir mūsu prioritāte, un to mēs pašlaik cenšamies panākt, sadarbojoties ar Ēģiptes amatpersonām.

Mēs nevaram būt droši, ka Krievijas lidmašīnas katastrofu izraisīja teroristu bumba, taču arvien vairāk izskatās, ka tieši tā ir noticis. Es rīkojos, balstoties uz izlūkošanas datiem un ekspertu padomiem," norādīja Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons.

Krievija un Ēģipte par šiem rietumvalstu pieļāvumiem nav sajūsmā un aicina neizdarīt pārsteidzīgus secinājumus. Gaidāms, ka tas arī būs galvenais sarunu temats ceturtdien, 5.novembrī, notiekošajā Lielbritānijas premjera un Ēģiptes prezidenta sanāksmē Londonā.

Kā skaidro eksperti – runas par iespējamo teroraktu Ēģiptē izceļ vājos drošības pasākumus, kā arī ne vienmēr veiksmīgos centienus apkarot islāmistus Sīnāja pussalā un citviet valstī. Savukārt Krievijai tas nozīmētu, ka pret valsti vērsts traģiskākais terorakts kopš Beslanas traģēdijas, turklāt tieši laikā, kad Krievija sākusi bombardēt islāmistu pozīcijas Sīrijā.

Tikmēr Krievijā sākušās bēres, kurās zemes klēpī guldīti pirmie aviokatastrofas upuri, kuru mirstīgās atliekas atvestas uz dzimteni. Pagaidām Krievijā vēl nav nogādāti visi bojāgājušie un katastrofas apkārtnē meklēšanas darbi vēl turpinās.

Piecdesmit astoņi mirušie identificēti vizuāli. Viņu tuviniekiem sniegta medicīniska un psiholoģiska palīdzība vietās, kur identifikācija notikusi, kā arī viņu dzīvesvietās.

Kopumā lidmašīnā bija 224 cilvēki. Dati liecina, ka lidmašīna sāka krist ļoti strauji un tās ekipāža nepaspēja brīdināt par avārijas situāciju. Kā uzsver lidmašīnu pārvaldošā uzņēmuma vadība – nekādas tehniskas problēmas vai pilotu kļūdas nevarēja izraisīt tik strauju lidmašīnas sadalīšanos gabalos. Tas liek domāt par cita veida iedarbību uz lidmašīnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti