Pasaulē lielākajā bēgļu nometnē pirmie Covid-19 inficēšanās gadījumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pasaules lielākajā bēgļu nometnē Bangladešā konstatēti pirmie inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu Covid-19. Palīdzības organizācijas brīdina, ka tam var būt dramatiskas sekas, jo pārapdzīvotajā nometnē vīruss draud nekontrolēti izplatīties.

ĪSUMĀ:

  • Bangladešā bēgļu nometnē mīt aptuveni miljons cilvēku, pārsvarā rohindžas no Mjanmas.
  • Bēgļi nometnē dzīvo lielā saspiestībā, viņiem nav brīvi pieejams tīrs dzeramais ūdens.
  • Tas rada bažas par infekciju strauju izplatību.
  • Šonedēļ Covid-19 apstiprināja vienam bēglim nometnē un kādam vietējam iedzīvotājam.
  • Nometnē nepietiek ārstu, aizsardzības līdzekļu un telpu slimnieku apkopšanai.
  • Zinātnieki: 30 dienas pēc pirmās inficēšanās nometnē varētu inficēties līdz pusmiljonam iemītnieku.
  • Nometnē atslēdza pieeju internetam; bažas par informācijas badu un baumu izplatīšanos.

Pasaules lielākajā bēgļu nometnē pirmie Covid-19 inficēšanās gadījumi
00:00 / 02:45
Lejuplādēt

Bangladešas pilsētas Koksbazaras pievārtē atrodas bēgļu nometne, kurā mīt aptuveni miljons cilvēku. Tie ir pārsvarā rohindžas no kaimiņvalsts Mjanmas. Pēdējos gados simtiem tūkstoši  islāmticīgo rohindžu ir pametuši Mjanmu, jo turienes valdība izvērš represijas pret šo etnisko minoritāti.

 ANO apsūdzējusi Mjanmu genocīdā pret rohindžām.

Koksbazaras bēgļu nometnes iemītnieki dzīvo lielā saspiestībā, un viņiem nav brīvi pieejams tīrs dzeramais ūdens. Tāpēc ir grūti ievērot elementārus higiēnas pasākumus. Šādi apstākļi ir ideāli, lai tur izplatītos dažādas infekcijas slimības.

Vietējais veselības aprūpes koordinators ceturtdien, 14. maijā, paziņoja, ka diviem nometnes iemītniekiem bijis pozitīvs Covid-19 tests. Pasaules Veselības organizācija (PVO) vēlāk precizēja, ka viens inficētais ir rohindžu bēglis, bet otrs saslimušais ir vietējais iedzīvotājs, kurš dzīvo blakus nometnei. PVO ir nosūtījusi savus speciālistus uz Koksbazaru, lai noskaidrotu abu inficēto kontaktpersonas, kurām veiks analīzes un noteiks karantīnu.

Bangladešas valdība jau 14. martā noteica karantīnu visai Koksbazaras bēgļu nometnei. Tomēr palīdzības organizācijas brīdināja, ka iemītniekus neizdosies pasargāt no Covid-19, bet vīrusa uzliesmojumam tur var būt briesmīgas sekas.

Nometnē nepietiek ārstu, aizsardzības līdzekļu un telpu, kur izolēt un aprūpēt slimniekus ar nopietnām komplikācijām.

ANO Bēgļu aģentūras pārstāve Koksbazarā Luīze Donovana pastāstīja, ka nometnē jau vairākas nedēļas turpinās sagatavošanās darbi tam, lai varētu palīdzēt Covid-19 slimniekiem.

Skola Koksbazaras bēgļu nometnē
Skola Koksbazaras bēgļu nometnē

“Šīs ir sacensības ar laiku, lai mēs varētu pēc iespējas labāk sagatavoties iespējamam vīrusa uzliesmojumam. Bēgļu nometnēs un vietējās kopienās ir jāizveido speciālas telpas, kur izolēt un ārstēt saslimušos.

Visticamāk, vīruss izplatīsies ļoti strauji. Mēs darām visu iespējamo, lai to novērstu, bet tas ir ārkārtīgi sarežģīti,” Donovana sacīja televīzijas kanālam “ABC News”.

Džonsa Hopkinsa Universitātes zinātnieki jau aprīlī nāca klajā ar aprēķiniem, ka 30 dienu laikā pēc pirmā inficēšanās gadījuma Koksbazaras bēgļu nometnē varētu inficēties līdz pusmiljonam iemītnieku.

Koksbazaras bēgļu nometne
Koksbazaras bēgļu nometne

Bangladešas varasiestādes nometnē atslēdza pieeju internetam, lai it kā apkarotu narkotiku tirdzniecību un citas nelikumīgas darbības. Cilvēktiesību aktīvisti kritizē šo lēmumu, norādot, ka tādējādi nometnes iedzīvotāji ir nonākuši informācijas badā. Tas esot ļāvis izplatīties dažādām baumām, piemēram, ka inficēšanās ar Covid-19 ir nāves spriedums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti