Jāņus šonakt svinēs arī kaimiņvalstī Igaunijā, un arī tur 23. un 24.jūnijs ir oficiāla brīvdiena. Šie svētki igauņiem sakrīt ar citu valstiski svarīgu dienu – tieši 23.jūnijā 1919.gadā Igaunijas spēki sagrāva Vācijas armiju, tāpēc tradicionālu ugunskuru iekuršana simbolizē arī neatkarības un brīvības ideālus.
Lietuvā oficiālā brīvdiena ir tikai 24.jūnijs, un arī tur tiek uzturētas senas vasaras saulgriežu tradīcijas ar dziesmām, dejām, ugunskuriem un papardes zieda meklēšanu.
Šos svētkus atzīmē arī citās Eiropas valstīs, Austrijā, Vācijā, Grieķijā, Ungārijā, Rumānijā. Taču, piemēram, Francijā kaut arī ar ugunskuriem, kas atgādina pagānu rituālus, 24.jūnijs ir katoļu svētki – Svētā Jāņa Kristītāja diena, un tā nav oficiāla brīvdiena.
Krievijā, Baltkrievijā un Ukrainā vasaras saulgriežus pazīst kā Ivana Kupalas dienu. Bet tā kā pareizticīgā baznīca izmanto vecā stila Jūlija kalendāru, tā gluži kā Ziemassvētki iekrīt pavisam citos datumos – 6.un 7. jūlijā.
Tieši saulgriežos 21.jūnijā ar tradicionāliem druīdu un pagānu rituāliem gada garākā diena nosvinēta pie Lielbritānijas simbola Stounhendžas.
Jāņu tradīcijas atrodamas arī dažviet Savienotajās Valstīs, kur tās ir aizgūtas no dažādu Eiropas nāciju imigrantiem, kas kontinentā ieradās kopš 19. gadsimta.