Pasaulē Covid-19 dēļ turpina noteikt dažādus ierobežojumus

Vairākās pasaules valstīs Covid-19 dēļ noteikti jauni cilvēku pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi. Savukārt Lietuvā līdz 13. aprīlim pagarināts karantīnas režīms. 

Ukrainas valdība uz 30 dienām izsludinājusi ārkārtējo situāciju visā valsts teritorijā. Kijevā noteikti ierobežojumi sabiedriskajam transportam un slēgts metro, bet visā valstī aizliegti masu pasākumi. Ārvalstu pilsoņi jau patlaban nedrīkst iebraukt Ukrainas teritorijā, bet 28. martā plānots pilnībā apturēt pasažieru kustību pāri robežai abos virzienos.  

Vācija aizliegusi valstī iebraukt sezonas viesstrādniekiem, tai skaitā no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Katru gadu valstī ierodas apmēram 300 tūkstoši cilvēku, kas palīdz novākt lauksaimniecības kultūru ražu. 

Tikmēr Lietuvas valdības pārstāvji informē, ka karantīnas noteikumi papildināti ar normu, kas sabiedriskās vietās aizliedz kopā uzturēties vairāk par diviem cilvēkiem, izņemot vienas ģimenes locekļus. Iedzīvotājiem arī jāievēro distance, jāizvairās no fiziskiem kontaktiem un jāievēro higiēnas prasības.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti