Panorāma

Eda Šīrana koncerta dēļ – satiksmes ierobežojumi

Panorāma

Pilnā sparā rit dabas skaitīšanas trešā sezona

Pasaulē bažas par Merkeles veselību

Pasaulē bažījas par Merkeles veselības stāvokli

Trīs epizodes, kurās Vācijas kanclere Angela Merkele redzama trīcam, raisījušas diskusijas par Eiropā ietekmīgās personas veselības stāvokli. Iepriekš, teju 14 Merkeles vadības gadu laikā, šādas bažas par viņas veselību nav bijušas. Merkele pati apgalvo, ka viņai viss kārtībā, taču izskan arī dažādas spekulācijas.

Vācijas kanclerei Merkelei arī vasara ir aizņemta ar daudzām augsto amatpersonu vizītēm. Ceturtdien, 11. jūlijā, viņa uzņēma Dānijas premjeri Meti Frederiksenu, bet tā vietā, lai abas sarunātos, stāvam kājās, sievietes redzamas sēžam. Cilvēku uzmanība tāpēc vairāk pievērsta nevis vizītes saturam, bet gan kancleres veselības stāvoklim. Vēl trešdien, 10. jūlijā, tiekoties ar Somijas premjeru, Merkele bija redzama trīcam. Tas nepalika bez žurnālistu uzmanības.

"Es uzskatu, ka jau esmu sniegusi komentāru par savu veselību – esmu teikusi, ka man viss ir kārtībā. Tagad man ir šī problēma, bet ticu, ka drīz tā pazudīs. Bet esmu pārliecināta, ka spēju pilnībā darīt savu darbu. [..] Bet man viss ir kārtībā un jums nav jāuztraucas," sacīja Merkele.

Tā bija jau trešā reize dažu nedēļu laikā, kad kancleri moka drebulis. Parasti tas sākas, kad viņai ilgāku brīdi jāstāv kājās.

Pirmoreiz tas atgadījās jūnija vidū, tiekoties ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. Pēc tam viņa teica, ka izdzērusi trīs glāzes ūdens un jutusies labāk. Nedēļu vēlāk viņa redzama trīcam, tiekoties ar Vācijas prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru. Publikas priekšā viņai kāds piedāvāja glāzi ūdens, bet viņa atteicās. Toreiz viņas birojs noraidīja, ka kanclerei būtu slikti ar veselību un teica, ka problēmas radušās no karstuma un atūdeņošanās. Trešā epizode gan piedzīvota krietni vēsākā laikā.

Vairākos medijos taujāts ārstu viedoklis. Izskanējušas spekulācijas gan par Pārkinsona slimību, gan kādu infekciju vai vienkārši stresu un atūdeņošanos.

Tomēr oficiāli nekas par viņas veselības stāvokli nav zināms. Savu privāto dzīvi viņa vienmēr turējusi lielā slepenībā, kā tas ir ierasts Vācijas politikā. Pat 2014. gadā, kad slēpošanas ceļojumā Merkele lauza savu iegurni, viņa slimnīcā ārstējās, izmantojot citu vārdu. Tomēr zināms, ka visos starptautiskajos ceļojumos viņai līdzi ir ārsts.

Iespējams, tik liela uzmanība pievērsta tādēļ, ka 64 gadus vecā Merkele iemantojusi dzelzs lēdijas reputāciju – reiz viņa pati sevi raksturoja kā cilvēku, kas svarīgu samitu laikā var iztikt ar ļoti maz gulētām stundām. Teju 14 vadības gadu laikā viņa tikai retu reizi likusi šaubīties par savu izturību. 2014. gadā viņai kādas televīzijas pārraides laikā kritās asinspiediens. Pārraide toreiz tika pārtraukta, bet vēlāk turpināta.

Ja nu gadījumā ar Merkeli kas notiku, viņas pienākumus pārņemtu vicekanclers Olafs Šulcs, līdz parlaments ieceltu jaunu līderi. Merkele pati gan teikusi, ka amatu pametīs tikai termiņa beigās 2021. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti