Balstoties uz Džonsa Hopkinsa Universitātes apkopotajiem datiem, ik dienu pasaulē reģistrē aptuveni 200 tūkstošus jaunu saslimšanas gadījumu. Kaut arī vairākās valstīs vīrusa izplatība ierobežota, Covid-19 īpaši strauji turpina izplatīties, piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs, Latīņamerikā un Indijā.
“Atļaušos būt atklāts. Pārāk daudz valstu virzās nepareizajā virzienā. Vīruss ir sabiedrības galvenais ienaidnieks. Bet vairāku valdību un cilvēku darbības to neatspoguļo. Vadītāju komunikācija, kas nav konsekventa, grauj nozīmīgāko jebkuras rīcības sastāvdaļu – uzticēšanos,” paziņoja PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebreiesuss.
Lai negrautu jau tā cietušo ekonomiku, vairākās valstīs, kur reģistrēti atkārtoti vīrusa uzliesmojumi, ierobežojumus piemēro vietās, kuras vīruss skāris visvairāk. Piemēram, Vācijā pēc vīrusa uzliesmojuma gaļas pārstrādes uzņēmumos karantīna tika ieviesta vairākos ciemos. Tikmēr Lielbritānijā no 24. jūlija sejas aizsegu valkāšana publiskās vietās būs obligāta, kaut arī šāds nosacījums nebūs spēkā citviet Lielbritānijā.
KONTEKSTS:
Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.