Pasaulē ar Covid-19 inficēto skaits pārsniedz desmit miljonus

Ar Covid-19 inficēto skaits pasaulē pārsniedzis desmit miljonus, un puse no inficēšanās gadījumiem reģistrēta Eiropā vai ASV, liecina aģentūras AFP apkopotie dati.

Saskaņā ar informāciju, kuru līdz sestdienai plkst.12.30 AFP bija ieguvusi no oficiāliem avotiem, pasaulē bija reģistrēti 10 003 942 inficēšanās gadījumi un 498 779 Covid-19 izraisīti nāves gadījumi.

Eiropa joprojām ir pandēmijas vissmagāk skartais kontinents, kur reģistrēti 2 637 546 inficēšanās gadījumi un 195 975 nāves gadījumi. Tikmēr ASV inficēto skaits sasniedzis 2 519 323, bet no tiem miruši 125 539.

Šajā situācijā pavalstis - Teksasa un Florida atjaunojušas ierobežojos pasākumus, piemēram, atkal slēdzot bārus.

Vienlaikus Ķīnā varasiestādes bažās par jauna uzliesmojuma perēkli provincē pie galvaspilsētas Pekinas ieviesušas stingru karantīnas režīmu, kas skar 500 tūkstošus cilvēku.

Jaunu inficēšanās gadījumu skaits pasaulē turpina pieaugt, un tikai pēdējo sešu dienu laikā reģistrēts vairāk nekā miljons inficēšanās gadījumu.

Tomēr aģentūras dati, kas iegūti no valdību un Pasaules Veselības organizācija (PVO) sniegtās statistikas, domājams, atspoguļo tikai daļu no patiesā inficēto skaita, jo daudzās valstīs analīzes tiek veiktas tikai smagākajos gadījumos.

KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. 

Kaut arī dažviet ierobežojumi tiek atcelti, veselības eksperti atgādina, ka iespējami atkārtoti Covid-19 uzliesmojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti