Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Kārli Lejnieku

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Tomu Brici

Pasaulē plaši atzīmē 8. martu

Pasaulē 8. marts atzīmēts gan ar solidaritātes gājieniem, gan ziediem un dāvānām

Daudzās pasaules valstīs ar gājieniem un dažādiem pasākumiem atzīmēta Starptautiskā sieviešu solidaritātes diena. Tomēr daudzviet cilvēkiem 8.marts bija iespēja apsveikt sev tuvās sievietes. 

Uz Sieviešu dienas pasākumu Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas centrā bija pulcējušies vairāki tūkstoši dalībnieku, kuri centās pievērst sabiedrības uzmanību dzimumu līdztiesības, kā arī sieviešu un bēgļu tiesību jautājumiem. Aktīvistes īpaši  uzsvēra, ka daudzas sievietes vēl joprojām dzīvo nabadzībā un sliktos apstākļos, un sabiedrībai jādara viss iespējamais, lai mainītu šo situāciju.

Savukārt Spānijas galvaspilsētā Madridē demonstrācijas vadmotīvs bija “Ar tiesībām, bez šķēršļiem" un "Feministes bez robežām”. Aktīvistes īpaši akcentēja seksuālās vardarbības problēmu.

Dažādi 8. martam veltīti pasākumi notika arī mūsu austrumu kaimiņvalstī Krievijā, tomēr gan šīs zemes, gan ārvalstu mediji tos vairāk novērtēja kā svētkus. Visā valstī ziedu veikalos jau agri no rīta veidojās garas rindas, un daudzi vīrieši iegādājās dāvanas. Tā esot lieliska iespēja sveikt sievietes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti