Pasaulē 2019.gadu sagaida krāšņi un mierīgi

Arī citur pasaulē 2019.gads sagaidīts kopumā mierīgi, taču misēkļu netrūka ne pirotehnikas izmantošanā, ne amatpersonu paziņojumos. 

Aizvadītajā diennakti debesis virs dažādam pasaules valstīm ik pa brīdim izgaismoja krāšņas uguņošanas, kamēr Zeme griezās pretī 2019.gadam.

Austrālijas pilsētā Sidnejā pirotehniskus efektus noskatījās miljons cilvēku, simtiem tūkstošu svinētāju pulcējušies Berlīnē, Londonā un citās Eiropas galvaspilsētās, bet Parīzē līksmotāju pulku papildināja dzelteno vestu protestētāji.

Tikmēr Nīderlandes pilsētas Hāgas piekrastē Ševeningenā Jaungada ugunskurs pārvērtās par ugunsgrēku.

Par Nīderlandē lielāko uzskatītais tradicionālais ugunskurs spēcīgā vējā kļuvis nevaldāms, un ugunsdzēsējiem izdevās to apdzēst tikai ap pulksten pieciem no rīta.

Pamatīgs misēklis gadumijā gadījies ASV bruņoto spēku pavēlniecībai. Atsaucoties uz tradicionālo kristāla bumbas nolaišanu Taimskvērā, tā ierakstā vietnē "Twitter" paudusi, ka vajadzības gadījumā var nomest arī ko jaudīgāku.  Vēlāk ieraksts tika dzēsts, bet militāristi par to atvainojās, uzsverot, ka tas neatspoguļo ASV bruņoto spēku vērtības.

Dažādu valstu līderi Jaungada uzrunās pievērsās gan iekšpolitikai, gan ārpolitikai. Ziemeļkorejas vadītājs Kims Čenuns iedzīvotājiem norādījis, ka ir gatavs turpināt Korejas pussalas denuklearizāciju, tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins pievērsās problēmām ekonomikas, izglītības un veselības jomā.

Iekšpolitikai uzrunā pievērsās arī Francijas prezidents Manuels Makrons, tikmēr Vācijas kanclere Angela Merkele pauda bažas par starptautiskās sadarbības krīzi.

"Ir vitāli svarīgas klimata izmaiņas, migrācijas pārvaldība, cīņa pret starptautisko terorismu. Atrisināt to ir mūsu pašu interesēs. Un vislabāk to var izdarīt, ievērojot citu intereses. Tā ir divu pasaules karu mācība. Taču šī pārliecība vairs nav kopīga ikvienam. Starptautiskās sadarbības drošība nonāca zem spiediena," sacīja Merkele.

Tikmēr mūsu kaimiņvalsts Lietuvas prezidente iedzīvotājus sveica ar aicinājumiem aizstāvēt valsts brīvību un pretoties populismam, bet Igaunijas prezidente atgādināja, ka ir pagājis valsts simtgades svinību gads, bet nākamais būs veltīts igauņu valodai, un šī vērtība ir jāaizstāv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti