Parīzes teroraktos izdzīvojušie dalās pieredzētajā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Trīs dienas pēc Parīzē pieredzētā cilvēki arvien vairāk sāk dalīties pārdzīvojumos par notikušo. Izdzīvojušie stāsta, kā laimīga sagadīšanās, līdzcilvēku palīdzība vai tobrīd neapzināta rīcība ļāvusi palikt dzīviem.  

36 gadus vecā Stefānija Gimalica bijusi priekšējā rindā, kad teroristi uzbruka. Viņa izglābās uzrāpjoties uz skatuves un uzkāpjot pa kāpnēm, kas vedušas uz šauru aizskatuves telpu. Kopā ar 40 līdz 50 citiem cilvēkiem, no kuriem daļa ievainoti, piķa melnā tumsā viņi pavadījuši trīs stundas.

“Mēs stāvējām cieši kopā un centāmies cits citu atbalstīt. Mēs zvanījām pa mobilajiem telefoniem, es  zvanīju tiem, kas bija ārā un stāstīju, ko esmu pieredzējusi. Mēs mēģinājām necelt paniku. Mēs labi turējāmies, lai arī bijām nobijušies. Mēs jutāmies ieslodzīti. Tur nebija avārijas izejas, mēs netikām ārā. Bijām iesprūduši kā žurkas slazdā,” viņa atceras.

Taču pat šausminošāks licies brīdis, kad viss it kā bija beidzies un bija jāiet ārā – cauri koncertzālei bija jāiet pāri mirušajiem. Tajā brīdī sākusies lielākā panika.

Savukārt kāds aculiecinieks ar dēlu slēpies tuvējā restorānā.

“Mana pirmā reakcija, protams, bija, ka jāpaslēpjas. Mēs nācām no restorāna, kas atradās blakus, un tajā brīdī aizgājām atpakaļ un palikām tur visu nakti. Mana ģimene tur bija drošībā.(..) Palikām tur līdz beigām. Mēs dzirdējām, kā viņi sevi uzspridzināja, mēs dzirdējām visu, jo bijām tik tuvu,” stāsta aculiecinieks. 

Bet par vienu no pamanītākajiem sociālo tīklu ierakstiem kļuvis 22 gadus vecās Izobellas Bovderijas stāsts, kur viņa atklāj, ka, lai izdzīvotu, izlikusies mirusi. Viņa stāsta: “Pēkšņi pa priekšējo ieeju ienāca vīrieši un sāka šaut. Mēs naivi ticējām, ka tas viss ir daļa no šova. Dučiem cilvēku tika nošauti manu acu priekšā. Asins peļķes pārklāja grīdu. Pieaugušu vīriešu kliedzieni, kuri turēja savas draudzenes, pārpildīja koncertzāli. [..] Šokēta un vientuļa es izlikos mirusi vairāk nekā stundu (..) Aizturējusi elpu, cenšoties nekustēties, neraudāt - nedot tiem vīriešiem iespēju redzēt bailes, kuras viņi vēlējās redzēt.,”. Jaunā sieviete arī atzīst, ka brīdī, kad gulējusi zemē svešinieku asinīs, iztēlojusies seju ikvienam cilvēkam, kuru jebkad mīlējusi, un čukstējusi «Es tevi mīlu».  

Jau vēstīts, ka piektdien, 13.novembra vakarā Parīzi satricināja teroraktu vilnissešos atsevišķos uzbrukumos stadionam, klubam “Bataclan” un bāriem un restorāniem nogalināti 129 cilvēki, tai skaitā arī daudzu citu valstu pilsoņi. Ievainoti 350 cilvēki, no viņiem aptuveni 42 vēl svētdienas vakarā bija kritiskā stāvoklī. Pirmdien bojāgājušo skaits jau sasniedzis 132. Latvijas valstspiederīgie teroraktos nav cietuši.

Izmeklētāji noskaidroja, ka uzbrukumus īstenoja trīs savstarpēji saistīti un koordinēti grupējumi, tie gatavoti ārvalstīs ar atbalstu no personām Francijā un Beļģijā. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies grupējums “Islāma valsts”.

Līdz šim izskanējis, ka septiņi teroristi uzspridzinājušies vai nogalināti, bet viens, iespējams, izdzīvojis un ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā. Pie diviem teroristiem atrastas Sīrijas pases, un viens šādas pases turētājs Eiropas Savienībā ieradies ar bēgļu plūsmu caur Grieķiju, arī otrs reģistrēts Grieķijā. Vēl divi uzbrucēji ir brāļi, Francijas pilsoņi, kuri pastāvīgi dzīvojuši Beļģijā.  Izskanēja arī ziņas, ka pie diviem pašnāvniekiem atrastas viltotas Turcijas pases.

Saistībā ar uzbrukumiem plaši reidi notika Briselē, kur aizturēti septiņi cilvēki.

Daudzu pasaules valstu līderi pauduši  nosodījumu teroraktiem Parīzē un apņēmību stiprināt cīņu ar "Islāma valsti".  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti