Parīzes Dievmātes katedrāli apdraud lietus

Zaudējumi pēc ugunsgrēka Parīzes Dievmātes katedrālē neizrādījās tik katastrofāli, kā uzskatīts iepriekš, tomēr katedrāle steidzami jāglābj no lietus.

Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņojis par ambiciozu plānu atjaunot Parīzes simbolu piecu gadu laikā – līdz Olimpiskajām spēlēm 2024.gadā.

Taču līdz ar šīm optimistiskajām ziņām izskanējusi cita informācija – katedrāle steidzami jāglābj no lietus. Kā prognozē sinoptiķi, otrdien, 23.aprīlī, vakarā Parīzē gaidāms lietus un, iespējams, arī pērkona negaiss, spēcīgs lietus gaidāms arī ceturtdien.

Strādnieki otrdien steidz pārsegt ugunsgrēkā cietušo Parīzes Dievmātes katedrāli, pirms lietus nodara tai jaunus bojājumus. Katedrāles velve, kas daļēji iebruka ugunsgrēkā, jau dzēšanas laikā daļēji piepildījusies ar ūdeni.

Arhitekti bažījas, ka spēcīgs lietus var izraisīt tālākus iebrukumus, tāpēc patlaban prioritāri ir virs katedrāles uzstādīt pārsegu.

KONTEKSTS:

15. aprīļa, vakarā ugunsgrēks daļēji izpostīja slaveno Parīzes Dievmātes katedrāli – sadegusi lielākā daļa baznīcas jumta, kā arī viens no torņiem. Tomēr lielāko baznīcas daļu ugunsdzēsējiem ir izdevies izglābt no bojāejas.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti