Parīzē sākas ANO Klimata konference

Pirmdien, 30.novembrī, Parīzē sākas 21. ANO klimata konference. Tiek sagaidīts, ka gandrīz divu nedēļu ilgo diskusiju laikā pasaules valstu līderiem izdosies vienoties par globālu un saistošu līgumu cīņai pret klimata pārmaiņām. Paši politiķi un eksperti gan pieļauj, ka par spīti ambiciozajiem plāniem, šī samita iznākums var būt daudz pieticīgāks nekā cerēts.

Kopš pēdējās klimata konferences Kopenhāgenā ir pagājuši seši gadi, un toreiz izvirzītie mērķi ievērojami mazināt atmosfēras piesārņojumu tā arī nav sasniegti. Tāpēc pasaules valstu līderu vidū arvien vairāk pieaug izpratne par to, ka ar klimata pārmaiņām ir jācīnās ātri un izlēmīgi. Tā pirms gaidāmās ANO klimata konferences uzskata vairums ekoloģijas ekspertu, norādot, ka pozitīvi tiek vērtēta arī pasaulē lielāko atmosfēras piesārņotāju valstu apņemšanās kaitīgo izmešu apjomus ievērojami samazināt.

Tiek uzskatīts - gadījumā, ja Parīzes konferences laikā izdosies vienoties par globāli saistošu līgumu, globālās temperatūras pieaugumu izdosies noturēt aptuveni trīs Celsija grādu līmenī, bet līdz 2100.gadam šo līmeni varētu samazināt līdz diviem grādiem. Pašreiz šī temperatūra ir aptuveni par vienu grādu augstāka.

Vienlaicīgi gan tiek norādīts, ka visasāko pretestību jaunajam līgumam izrāda fosilo kurināmo – naftas, gāzes un ogļu – ieguvēji, kā arī lielo uzņēmumu lobiji. Tie uzskata, ka cīņa ar globālo sasilšanu un paaugstināta maksa par izmešu emisijām var ievērojami ietekmēt valstu ekonomisko izaugsmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti