Dienas ziņas

VUGD depo iemītniekiem ļaus palikt līdz 1. jūlijam

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ugunsgrēkā Parīzē desmit bojāgājušie

Parīzē daudzdzīvokļu nama ugunsgrēkā vismaz desmit bojāgājušie

Daudzdzīvokļu nama ugunsgrēkā Parīzes dienvidrietumos dzīvību zaudējuši vimaz desmit cilvēki, toskait viens mazulis. Vairāk nekā 30 cilvēki, arī ugunsdzēsēji, guvuši ievainojumus. Parīzes policijai ir aizdomas, ka dedzināšana varētu būt bijusi ļaunprātīga, un saistībā ar to  aizturējusi vienu sievieti.

70. gados būvēto astoņstāvīgo Parīzes namu ugunsgrēks pārņēma ap pulksten vieniem naktī. Liesmas izcēlās otrajā stāvā un ātri izplatījās arī pārējos stāvos. Pie mājas esošais pagalms kalpoja kā dūmvads, kas ļāva liesmām ātri izplesties uz augšējiem stāviem. Iedzīvotāji bija spiesti patverties uz tuvumā esošo māju jumtiem un balkoniem.

"Liesmas nāca no visām pusēm, cilvēki, bailēs par savu dzīvību, bļāva no māju logiem "uguns, uguns"," stāstīja aculieciniece.

Uz notikuma vietu nosūtīti 250 ugunsdzēsēji, kuri ne tikai centās nodzēst liesmas, bet arī palīdzēja uz jumtiem iestrēgušajiem cilvēkiem. Policija bijusi bloķējusi visu ielu, kas apgrūtināja glābēju darbu. Piesardzības dēļ evakuēti tika arī apkārtējo namu iedzīvotāji.

Piecu stundu laikā glābējiem izdevās ugunsgrēku apdzēst, tomēr ir bažas, ka upuru skaits vēl var pieaugt, jo ir daudz ievainoto.

"Es redzēju milzīgu melnu dūmu stabu, tādu kā mākoni. Viens pēc otra ieradās ugunsdzēsēji un policijas ekipāžas. Visvairāk pārsteidza tieši lielā policijas klātbūtne," stāstīja aculieciniece.

Likumsargiem ir aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, tāpēc uzsākta izmeklēšana. Francijas mediji norāda, ka aizturēta viena sieviete, kura pēc strīda ar kaimiņu centusies aizdedzināt automašīnu, kas bija novietota netālu no degušās mājas. Vietējai prokuratūrai ir informācija, ka sievietei iepriekš sniegta psihiatriskā palīdzība.

Tik lielu upuru skaitu ugunsgrēkā Parīze nav pieredzējusi kopš 2005. gada, kad ļaunprātīgas dedzināšanas rezultātā dzīvību zaudēja 17 cilvēki, no tiem 14 bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti