Pāreja uz eiro Lietuvā norit raiti; pieaug jaunās valūtas īpatsvars apgrozījumā

Eiro ieviešana Lietuvā norit raiti, un nedz banku un uzņēmumu, nedz iedzīvotāju ikdienā valūtas maiņa nav radījusi problēmas, jucekli vai satricinājumus, raksta Lietuvas ziņu aģentūra ELTA.

Novērots, ka jau pirmajās jaunā gada dienās, kad eiro sāka ieviest, maksājumi un rēķini litos samazinājās, savukārt eiro – pieauga.

Ziņots, ka Lietuva līdz ar jauno gadu kļuva par 19. eirozonas dalībvalsti.

„Eurobarometer” jaunākajā aptaujā secināts, ka jau 29.-30. decembrī, kad ar eiro oficiāli vēl nevarēja norēķināties, 44% respondentiem bijušas eiro banknotes, savukārt 46% - eiro monētas. Tāpat, ja pagājušajā piektdienā jeb 2.janvārī 84% rēķini tika maksāti litos, tad dienu vēlāk – tikai 54%. Turklāt 36% respondentu atzina, ka sestdien, 3.janvārī, norēķinājušies tikai ar eiro.

Tāpat sestdien 25% „Eurobarometer” aptaujāto iedzīvotāju atzinuši, ka viņu naudas makos ir tikai eiro vai eiro ir vairāk par litiem.

Savukārt Lietuvas Banka otrdien pavēstīja, ka Lietuvā apgrozībā ir aptuveni 700 miljonu eiro, kas ir aptuveni 32% no visa naudas apgrozījuma valstī. „1.janvārī eiro apjoms apgrozījumā bija 28%, tādējādi eiro apjoms apgrozījumā aug ar katru dienu. Mēs paredzam, ka eiro sāks dominēt apgrozījumā tuvāko divu nedēļu laikā,” intervijā kādā no Lietuvas radiostacijām sacīja Lietuvas Bankas prezidents Vits Vasiļausks.

Paredzams, ka Lietuva uz kādu laiku kļūs par pēdējo eirozonas jauno dalībvalsti, jo neviena cita valsts nav izteikusi vēlmi pievienoties šai apvienībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti