Dienas notikumu apskats

Valdībā virza ideju par atteikšanos no mikrouzņēmuma nodokļa regulējuma 2019.gadā

Dienas notikumu apskats

Veterinārārstu biedrība: Vairs nav šaubu par «Dogo» barības saistību ar suņu saslimšanu

Par uzbrukumu humānās palīdzības konvojam neviens atbildību neuzņemas

Par uzbrukumu humānās palīdzības konvojam Sīrijā neviens atbildību neuzņemas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pēc gaisa uzlidojuma humānās palīdzības konvojam, Apvienotās Nācijas apturējušas humānās palīdzības piegādes Sīrijā. Uzbrukumā bojā gāja 20 cilvēki - humānās palīdzības organizāciju darbinieki un šoferi. ASV paziņojušas, ka atbildība par uzlidojumu jāuzņemas Sīrijas režīmu atbalstošajai Krievijai. Tomēr Maskava paziņoja, ka ne Krievijas, ne Sīrijas kara lidmašīnas nebombardēja humānās palīdzības konvoju.

ANO un Starptautiskā Sarkanā Krusta organizācija otrdien paziņoja, ka uz laiku pārtrauc visas humānās palīdzības piegādes Sīrijā. Paziņojums sekoja gaisa uzlidojumiem pirmdien vakarā pie Alepo, kas trāpīja humānās palīdzības konvojam.

Tika iznīcināta vairāk nekā puse no 31 kravas automašīnas, kurās atradās pārtika, medikamenti, segas un citas lietas, kas bija paredzētas 78 000 cilvēku Urum al-Kubras pilsētas apkaimē Alepo provincē.

Bojā gāja 20 civiliedzīvotāji – humānās palīdzības organizāciju darbinieki un šoferi. Starp bojā gājušajiem ir arī augstu stāvoša palīdzības organizācijas Sīrijas Arābu Sarkanā Pusmēness amatpersona.

ANO un Sarkanā Krusta organizācija norādīja, ka lēmums par humānās palīdzības piegāžu pārtraukšanu Sīrijā ir pieņemts drošības apsvērumu dēļ, kamēr tiks novērtēta situācija.

ANO pārstāvis Jenss Larke paziņoja, ka šī ir „ļoti, ļoti tumša diena humānajai palīdzībai visā pasaulē.” Viņš uzsvēra, ka konvojs bija saņēmis visas nepieciešamās atļaujas palīdzības piegādei un par to bija informētas visas konfliktā iesaistītās puses, tostarp Krievija un ASV. Larke arī norādīja, ka ir būtiski noskaidrot visus faktus neatkarīgā izmeklēšanā. Iepriekš ANO brīdināja, ka šāds uzlidojums humānās palīdzības konvojam var tikt uzskatīts par kara noziegumu, un tas nosodīts kā klajš starptautisko likumu pārkāpums.

Vašingtona par notikušo vainoja Maskavu, paziņojot, ka Krievijai ir jāuzņemas atbildība par uzlidojumu.

Tomēr Maskava noliedz, ka Krievijas vai Sīrijas kara lidmašīnas būtu bombardējušas konvoju. Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka „ne Krievijas, ne Sīrijas gaisa spēki neveica jebkādus uzlidojumus ANO palīdzības konvojam Alepo pilsētas dienvidrietumu pievārtē''.

Iepriekš Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs bija norādījis, ka Krievijas bruņotie spēki pārbauda informāciju par uzlidojumu konvojam. Viņš neuzskata, ka „ir iespējams vai ir korekti izteikt jebkādus nepamatotus secinājumus.”

Neilgi pēc tam arī Sīrijas armija noliedza, ka būtu bombardējusi kravas mašīnas.

Humānās palīdzības piegādes aplenkumā esošām teritorijām bija daļa no uguns pārtraukšanas vienošanās, kas stājās spēkā pagājušajā pirmdienā. Tomēr pirmdien Sīrijas armija paziņoja, ka pārtrauc pamieru, apsūdzot opozīcijas grupas par noteikumu pārkāpšanu. Otrdien tiek ziņots, ka Sīrijā vairākās vietās kaujas, uzlidojumu un artilērijas apšaudes ir atsākušās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti