Par uzbrukumiem Ķelnē saņemti jau gandrīz 400 cietušo iesniegumi

Par Jaungada naktī piedzīvotajiem masveida seksuālajiem uzbrukumiem un laupīšanām saņemti iesniegumi no gandrīz 400 cietušām sievietēm, paziņojusi policija. Šīs lietas pārbauda vismaz 100 izmeklētāju. 

Policija arī paziņojusi, ka šobrīd vairums no aizdomās turamajiem ir Ziemeļāfrikas izcelsmes un ir bijuši patvēruma meklētāji vai valstī atradušies nelegāli.

Tikmēr ar sadursmēm beigušās ekstrēmistu rīkotas demonstrācijas Ķelnē.

Iesniegumu skaits, ko Ķelnes policija saņēmusi no Jaungada naktī cietušajām sievietēm pēdējās dienās ir dubultojies līdz 379, un klajā nāk vēl jaunas liecības.

Darbam ar līdz šim nepieredzētu nozieguma apjomu piesaistīts liels skaists izmeklētāju. Sievietes, kuras piedzīvojušas šausminošo nakti Ķelnes centrā, arvien vairāk atklāj pārdzīvoto. Ķelnes policija pavēstījusi, ka kriminālizmeklēšanas uzmanības centrā patlaban vairumā ir cilvēki no Ziemeļāfrikas. Vairums no viņiem ir patvēruma meklētāji un tādi, kas Vācijā atrodas nelegāli.

Ziņas par to, vai un cik cilvēku ir aizturēti, ir dažādas. Pēc aculiecinieku teiktā, laukumā uzdarbojušies vairāk nekā 1000 vīriešu, bet ziņas, kas līdz šim nonākušas medijos, ir par dažiem desmitiem, kuru vainu policija pārbauda.

Tikai dažas dienas pēc notikušā, par kuru klusēja gan policija, gan Vācijas mediji, Ķelnes ielās izgāja vairāki simti sieviešu tiesību aizstāvju, taču tagad šo spriedzi izmanto gan labējie, gan kreisie ekstrēmisti. Sestdien pie Ķelnes centrālās stacijas ielās izgāja pretislamizācijas kustība PEGIDA, lai skaļi protestētu pret Vācijas kancleres Angeles Merkeles atvērto durvju politiku un imigrantu skaita pieaugumu valstī.

Taču demonstrācijas laikā bija spiesta iejaukties policija un pasākumu pārtraukt, jo gājiena laikā izcēlās vardarbība. Protestētāji sāka apmētāt policistus ar pudelēm un petardēm, un sākās sadursmes ar policiju un opozīcijas grupām, kuras arī rīkoja gājienus, tos savukārt vēršot pret PEGIDA. Lai izklīdinātu pūli, policija lietā likusi ūdens metējus.

Raidorganizācija DW ziņo, ka laukumā kopumā bija pulcējušies ap 3000 cilvēku, kuri pieprasījuši arī Vācijas kancleres Angelas Merkeles atkāpšanos. Atsevišķu demonstrāciju rīkoja arī kreisie ekstrēmisti, kuri iestājas pret PEGIDA politiku, un uz to ieradies 1300 cilvēku liels pūlis.

Savukārt aptuveni 300 demonstrantu liels pulciņš, kurā bija sieviešu tiesību aizstāves, ģimenes ar bērniem, pulcējās atsevišķā demonstrācijā pie Ķelnes katedrāles, protestējot pret diskrimināciju, rasismu un vardarbību pret sievietēm.

Kāda sieviete raidorganizācijai DW sacījusi, ka PEGIDA skaidri un gaiši izmanto šo situāciju, lai paustu savu politiku, bet patiesībā to maz interesē galvenais cietējs – sievietes.

„Kad cilvēki sapratīs, ka šis viss nav par imigrantiem, bet gan par mums, sievietēm, kuras šādu seksuālu draudu un aizskāruma ēnā dzīvo katru dienu,” norādījusi protestētāja.

Savukārt vēl kāds cits no demonstrāciju dalībniekiem atzinis, ka ir pilnībā pret rasismu un fašismu, taču šādi noziegumi nekādā gadījumā vairs nedrīkst atkārtoties, tā nav normāla situācija, tā nav Ķelnes seja.

Jau vēstīts, ka Vācijas kanclere Angela Merkele pēc tikšanās ar savas valdošās partijas – Kristīgo demokrātu biedriem, pavēstījusi par stingrāku likumu ieviešanu, kas ļaus vieglāk no valsts izraidīt tos imigrantus, kuri paveikuši kriminālus noziegumus. Jaunie nosacījumi paredzēs, ka pat laikā, kad cilvēks ir saņēmis tikai nosacītu cietuma sodu, viņu varēs izsūtīt no valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt