Par Pakistānas prezidentu ievēlēts Mamnūns Husains

Pakistānā otrdien par valsts 12.prezidentu ievēlēts uzņēmējs Mamnūns Husains, kas valsts vadītāja pilnvaras pārņems no ārkārtīgi nepopulārā Asifsa Ali Zardari, kura piecu gadu amata termiņš beigsies septembrī, vēstīja valsts plašsaziņas līdzekļi, lai gan oficiālo rezultātu paziņošana gaidāma otrdienas vakarā.

Abu parlamenta palātu deputāti un četru provinču asamblejas balsoja par diviem kandidātiem, lai izraudzītos nākamo prezidentu, kura loma Pakistānā ir lielā mērā ceremoniālā.

73 gadus vecais Husains ir uzņēmējs un tuvs premjerministra Navaza Šarifa sabiedrotais. Tiek prognozēts, ka Husaina lojalitāte Šarifam un neuzkrītošā aktivitāte stiprinās premjera autoritāti un būs spēcīgs pretstats Zardari, kas tiek uzskatīts par asu politisko aizkulišu spēlmani.

Ilggadējs valdošas konservatīvās partijas Pakistānas Musulmaņu līgas (N) biedrs īsu laiku bija valsts dienvidu provinces Sindhas gubernators, kad Šarifs 1999.gadā bija premjers iepriekšējo reizi.

Pirms balsojuma Husains partijas sanāksmē galvaspilsētā Islāmabadā sacīja, ka viņa ievēlēšana simbolizēs Pakistānas federāciju un solīja kalpot valstij un tās iedzīvotājiem.

Savu bagātību Husains ieguva tekstiljomā un ir bijis Karači Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents.

Otrs kandidāts vēlēšanās bija atvaļinātais Augstākās tiesas tiesnesis Vadžihudins Ahmeds, ko izvirzīja kriketa leģendas Imrana Hana vadītā centriskā Pakistānas Kustībai par taisnību, kas ir trešā lielākā partija parlamentā.

Zardari Pakistānas Tautas partija, kas maijā notikušajās parlamenta vēlēšanās cieta sakāvi un tagad atrodas parlamenta opozīcijā balsojumu par prezidenta amata kandidātiem boikotēja, protestējot pret vēlēšanu pārcelšanas no sākotnēji ieplānotā 6.augusta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti