Par jauno Somijas finanšu ministru ir kļuvis Mati Vanhanens

Par jauno Somijas finanšu ministru ir kļuvis Mati Vanhanens. Viņa priekšgājēja Katri Kulmuni bija spiesta atkāpties no sava amata pēc tam, kad ir atklājies, ka Somijas Finanšu ministrija un Ekonomikas ministrija ir iztērējušas gandrīz 50 000 eiro, lai uzlabotu ministres publiskās uzstāšanās prasmes. Izskan bažas, ka Kulmuni aiziešana varētu novest pie pašreizējās koalīcijas sabrukuma. 

ĪSUMĀ:

 • Bijušais premjers Vanhanens kļuvis par finanšu ministru. 
 • Viņa partijas biedre Kulmuni atkāpās no finanšu ministres amata pēc skandāla.
 • Kulmuni publiskās runas prasmes uzlabošanai no budžeta iztērēti 50 000 eiro.
 • Kulmuni skaidrojusi, ka kļūst nervoza, kad ir publiski jārunā, tāpēc lūdza atbalstu.
 • Kulmuni ir strādājusi ar šo konsultāciju uzņēmumu jau pagājušā gada nogalē.
 • Toreiz Kulmuni partija izteica toreizējam premjeram neuzticību.
 • Pēc valdības maiņas viņa no ekonomikas ministres kļuva par finanšu ministri un vicepremjeri.
 • Kulmuni tagad sola atmaksāt visus konsultācijām iztērētos līdzekļus.
 • Policija ir uzsākusi izmeklēšanu par iespējamo budžeta līdzekļu izšķērdēšanu.
 • Kulmuni noliedz, ka varētu pretendēt uz parlamenta spīkeres krēslu Vanhanena vietā.  

Par jauno Somijas finanšu ministru ir kļuvis Mati VanhanensArtjoms Konohovs
  Kādreizējais Somijas premjerministrs Mati Vanhanens ir atgriezies valdībā, lai kļūtu par jauno finanšu ministru. Līdz šim Vanhanens ir bijis Somijas parlamenta priekšsēdētājs.

  Pēc viņa partijas biedres Katri Kulmuni atkāpšanās no finanšu ministres amata Vanhanens ir paziņojis, ka pienākuma izjūta viņam liek atgriezties valdībā.

  Kulmuni bija spiesta pamest finanšu ministres un vicepremjeres amatu pēc tam, kad kļuva zināms, ka viņa ir izmantojusi ļoti dārgas konsultācijas, lai uzlabotu savu publiskās runas prasmi.

  Tiek ziņots, ka padomus ministrei ir devis pazīstamās sabiedrisko attiecību aģentūras „Tekir” vadītājs, kurš par saviem pakalpojumiem prasīja 700 eiro stundā. Kopumā ministres apmācībām vispirms Ekonomikas un vēlāk Finanšu ministrija ir iztērējušas gandrīz 50 000 eiro.

  Sākotnēji Kulmuni bija skaidrojusi, ka kļūst ļoti nervoza, kad viņai ir publiski jārunā vai jāsniedz intervijas.

  Bet ministriem ir bieži jāuzstājas dažādu auditoriju priekšā un katrai reizei ir jābūt veiksmīgai. Tādēļ Kulmuni esot lūgusi ministriju sniegt viņai atbalstu, nodrošinot apmācības.

  32 gadus vecā Kulmuni līdz šim tika uzskatīta par ļoti populāru un daudzsološu politiķi.

  Kopš pagājušā gada rudens viņa ir arī Centra partijas priekšsēdētāja. Tādēļ var rasties šaubas, vai politiķe saņēma tikai mediju treniņus vai arī plašākus padomus politiskās stratēģijas un sabiedrisko attiecību jomā, ko sedza nodokļu maksātāji.

  Ir zināms, ka Kulmuni ir strādājusi ar šo konsultāciju uzņēmumu jau pagājušā gada nogalē, kad no premjera amata bija spiests atkāpties sociāldemokrātu līderis Anti Rinne.

  Toreiz Kulmuni bija viena no skaļākajiem Rinnes kritiķiem un viņas partija izteica premjeram neuzticību. Līdz ar premjera nomaiņu ieguva arī Kulmuni. Viņa no ekonomikas ministres kļuva par finanšu ministri un vicepremjeri.

  Pirms atkāpšanās bijusī ministre ir solījusi atmaksāt visus konsultācijām iztērētos līdzekļus. Savukārt policija ir uzsākusi izmeklēšanu par iespējamo valsts budžeta līdzekļu izšķērdēšanu.

  Brīvdienās Somijas presē parādījās pieļāvumi, ka Centra partijas priekšsēdētāja varētu mēģināt panākt esošās koalīcijas gāšanu. Viņa to noraidīja, sakot, ka pašreizējās krīzes laikā nebūtu prātīgi atstāt Somiju bez pilntiesīgas valdības. Tāpat Kulmuni noliedz, ka varētu pretendēt uz parlamenta spīkeres krēslu Vanhanena vietā.  

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti