Par jauno ASV aizsardzības ministru iecelts Marks Espers

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) parlamenta augšpalāta Senāts ar pārliecinošu balsu vairākumu aizsardzības ministra amatā apstiprinājis Marku Esperu. Viņš jau nodevis zvērestu un uzsācis pildīt amata pienākumus.  

Debatēs lielākā daļa senatoru norādīja, ka Esperam ir skaidra vīzija par ASV armijas attīstību, tāpēc nebija pārsteigums, ka viņa kandidatūru atbalstīja 90 no 98 deputātiem.

Uz kandidāta pieredzi un atbilstību amatam pirms zvēresta nodošanas ceremonijas norādīja arī prezidents Donalds Tramps. Savukārt Espers solīja arī turpmāk godprātīgi kalpot valstij.

ASV mediji informēja, ka 55 gadus vecais aizsardzības ministrs absolvējis Vestpointas militāro akadēmiju. Viņš 1991. gadā piedalījās Persijas līča karā, dienot ASV armijas 101. aviodesanta divīzijā, bet vēlāk septiņus gadus strādāja aizsardzības rūpniecības uzņēmumā “Raytheon”.

Pentagona vadītāja vieta vakanta kļuva pēc Džima Matisa atkāpšanās pagājušā gada decembrī. Viņam un Trampam esot bijušas domstarpības par militāro misiju Sīrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti