Par Havanas sindroma upuriem kļuvuši aptuveni 100 CIP darbinieki un viņu ģimenes locekļi

Par mīklaino veselības problēmu jeb “Havanas sindroma” upuriem kļuvuši aptuveni 100 Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) darbinieki un viņu ģimenes locekļi. Par to paziņojis CIP direktors Viljams Bērnss.

Par Havanas sindroma upuriem kļuvuši aptuveni 100 CIP darbinieki un viņu ģimenes locekļi
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Pārvalde Bērnsa vadībā pastiprinājusi centienus izmeklēt un noskaidrot mīklaino saslimšanu iemeslus, ar kuriem ASV diplomāti pirmo reizi saskārušies pirms pieciem gadiem Havanā, Kubā. Slimības simptomu vidū ir reibonis, slikta dūša, migrēna un atmiņas zudums. Par savādajām veselības problēmām pēdējos gados vēstījuši diplomāti ne tikai vēstniecībā Kubā, bet arī citās valstīs, un izmeklēšanu veic arī ASV Valsts departaments un Pentagons

Bērnss, kurš ir pirmais, kas amatā nozīmēts kā karjeras diplomāts, Nacionālā sabiedriskā radio intervijā sacīja, ka ir pastiprinājis pārvaldes centienus noteikt sindroma cēloni un atbildīgo. Viņš apstiprināja, ka izveidota izmeklēšanas darba grupa, kuras vadībā nozīmēts kāds vecākais virsnieks, kurš savulaik vadījis Osamas bin Ladena meklēšanas operāciju. Tāpat trīskāršots izmeklēšanā iesaistītās medicīnas komandas lielums, bet no astoņām nedēļām līdz divām nedēļām saīsināts laiks, kas ar CIP saistītajiem cilvēkiem jāgaida uzņemšanā Valtera Rīda nacionālajā militārajā medicīnas centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti