Par Eiropas ombudi ievēlē Īrijas pārstāvi Emīliju O’Reiliju

Eiropas Parlaments (EP) trešdien, 18. decembrī, ievēlēja Īrijas pārstāvi Emīliju O’Reiliju par Eiropas ombudi 2019.–2024. pilnvaru termiņam. Aizklātā balsojumā viņu atbalstīja 320 EP deputāti, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

O’Reilija ir bijusī žurnāliste un, pirms 2013. gadā viņu pirmoreiz ievēlēja par Eiropas ombudi, desmit gadu bija arī Īrijas pirmā ombude. O’Reilija par Eiropas ombudi ievēlēta trīs balsošanas kārtās.

Pēc Latvijas pārstāvja Nila Muižnieka izstāšanās otrajā balsošanā piedalījās četri kandidāti – Džuzepe Fortunato (Itālija), Jūlija Lafranke (Igaunija), O’Reilija (Īrija) un Sesīlija Vikstrēma (Zviedrija).

Trešajā balsošanas laikā deputātiem bija jāizvēlas starp Igaunijas pārstāvi Lafranki un O’Reiliju, abām kandidātēm, kas bija saņēmušas visvairāk balsu otrajā kārtā (Lafranke bija saņēmusi 280 balsu, bet O’Reilija – 320 balsis).

Lūgumrakstu komitejas publiskās uzklausīšanas laikā 3. decembrī O'Reilija apņēmās turpināt darbu, lai padarītu Eiropas Savienība (ES) administrāciju par pārvaldes paraugu visā ES, galveno uzmanību pievēršot pilsoņiem un viņu tiesībām.

"ES administrācijai ir jāatgūst tās iedzīvotāju uzticība. Manuprāt, šo uzticēšanos var nopelnīt, palielinot iestāžu atbildību un pārredzamību.

Tikai tad, ja iedzīvotājiem atļauts sekot līdzi, kā tiek pieņemts lēmums, viņi var sākt saprast iemeslus, kas ir ikviena lēmuma pamatā, un tikai tā var sākties uzticēšanās" iepriekš sacīja O'Reilija.

KONTEKSTS:

EP ievēl Eiropas ombudu katra pilnvaru termiņa sākumā. Ombuds veic izmeklēšanu gadījumos, kad ES iestādes, struktūras, biroji vai aģentūras, izņemot ES Tiesu, ir pieļāvuši pārvaldes kļūdas. Birojs izskata cilvēku un juridisku personu sūdzības par kļūmēm ES iestāžu pārvaldē, kā arī pēc savas iniciatīvas uzrauga plašākus sistēmiskus jautājumus, piemēram, pārredzamību un to, vai iestāžu un dienestu struktūra ir orientēta uz pakalpojumiem.

O’Reilija pirmo reizi amatā stājās 2013. gada jūlijā un ir pirmā sieviete ES ombuda amatā. Viņas priekšteči bija Jakobs Sēdermans (1995-2003) un P. Nikiforos Diamandouros (2003-2013).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt