Par dārgu auto kolekcionāru apkrāpšanu ASV tiesās Latvijas pilsoņus

Ņujorkā sākusies tiesas prāva dārgu auto kolekcionāru apkrāpšanas lietā, kurā aizdomās tur desmit personas, tostarp dažus Latvijas pilsoņus. Viņiem inkriminē krāpniecību un nelegāli iegūtu līdzekļu legalizāciju pēc iepriekšējas vienošanās, vēsta "Bloomberg". 

Lai notvertu iespējamos krāpniekus, kurus vaino fiktīvos darījumos ar luksusa klases automašīnām, īstenota starptautiska operācija  – desmit personas arestētas ASV, Somijā, Lietuvā un Latvijā.

Pērn decembrī Kuldīgā arestētas divas personas – "MARTINS APSKALNS, IGORS PIRINS", bet Rīgā "SERGEJS LOGINS", liecina ASV Tieslietu ministrijas (TM) informācija. Visas trīs personas izdotas ASV tiesībsargājošajām iestādēm. Tas pats noticis ar pārējām aizdomās turētajām personām, kas arestētas Helsinkos, Viļņā un Ņujorkā. Helsinkos, pēc ASV TM sniegtās informācijas, arestēts "PAVELS BERNCS", Viļņā – "VLADISLAV ZAPOLSKIJ, DIANA MAKSIMOVIC", bet Ņujorkā – "JANIS BERNS, RAITIS GRIGORJEVS, AGRIS PETROVS, VALTERS VOLKSONS". Pēdējos arestēja brīdī, kad viņi mēģināja pamest ASV pērn decembrī. Daļa no viņiem jau ir atzinuši savu vainu likumpārkāpumos, vēsta "Eng.lsm.lv".

Vēl 2013. gadā britu raidorganizācija BBC vēstīja, ka Latvijas pilsonim vārdā Martins Apskalns piemērots cietumsods par krāpniecību un naudas atmazgāšanu britu ārzonā Gērnsija salā.

Pēc tam viņš deportēts uz Latviju, un, kā vēstīja mediji, viņš ir no Kuldīgas, viņa uzvārds ir "Apškalns" un viņš ir labi zināms spēkavīrs.

"Rus.lsm.lv" vēsta, ka tagad grupējums, kas "lielākoties sastāv no Latvijas un Lietuvas pilsoņiem, kuri strādājuši ASV un ārvalstīs", tiek vainots krāpšanā, banku krāpšanā, noziedzīgi iegūtas naudas legalizācijā.

Saskaņā ar apsūdzību viņi radījuši izdomātu dīleru shēmu, lai apmānītu klasisko automobiļu kolekcionārus – pasūtītāji domāja, ka maksā par auto, bet līdzekļus saņēma fiktīva kompānija.

Pēc tam nauda apgrozīta caur banku kontiem.

Tiesībsargājošajām iestādēm izdevies iegūt daudz vērtīgu ziņu, kad Kuldīgā viņu rīcībā nonāca viena iespējamā ļaunprāša mobilais telefons. Tiek uzsvērts, ka afēras atklāšana bez aktīvas Lietuvas, Latvijas un Somijas tiesībsargājošo iestāžu aktīvas sadarbības būtu sarežģīta.

Iespējamā krāpniecība notikusi laikā no 2016. gada janvāra līdz 2018. gada decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti