Panāktais pamiers Sīrijas dienvidos nav pārkāpts

Valdības spēki un tā dēvētās mērenās opozīcijas kaujinieki ievēro pamiera režīmu Sīrijas dienvidu apgabalos. Vienošanos par uguns pārtraukšanu tika panākta pagājušajā nedēļā ar Amerikas Savienoto Valstu un Krievijas pārstāvju starpniecību.

Lielbritānijā bāzētās sīriešu aktīvistu organizācijas pārstāvji ziņo, ka situācija reģionā ir mierīga un svētdien, 9.jūlijā, nav notikušas sadursmes un uzlidojumi. Šo informāciju apstiprina arī vairāku nemiernieku grupējumu kaujinieki un valdības amatpersonas.

Par pamiera vienošanos tika paziņots pēc Amerikas Savienoto Valstu un Krievijas prezidentu Donalda Trampa un Vladimira Putina tikšanās Vācijas pilsētā Hamburgā. ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons to nodēvēja par pirmo pazīmi abu valstu spējai kopīgi strādāt, lai apturētu konfliktu Sīrijā.

Jau ziņots, ka pēc tam, kad ASV notrieca Sīrijas gaisa spēku lidmašīnu, Krievija paziņoja par informācijas apmaiņas pārtraukšanupar savām aktivitātēm Sīrijas gaisa telpā. Kopš tā laika pieaudzis saspīlējums starp abām valstīm.

Tā bija jau otrā reize, kad Krievija apturēja informācijas apmaiņu ar amerikāņiem par aktivitātēm Sīrijā – iepriekš tas notika pēc ASV raķešu uzlidojumiem Sīrijas gaisa spēku bāzei un bija reakcija uz ziņām par Sīrijas veiktu ķīmisko ieroču uzbrukumu nemiernieku kontrolētā teritorijā. Tomēr pēc nedēļas saziņa atjaunota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti