Pamatīgs sniegputenis paralizē Eiropas pilsētas

Pirmdien daudzviet Eiropā sniega vētras pavada stiprs vējš un putenis. No rīta vairākos Lielbritānijas apgabalos bija spēkā brīdinājumi par laikapstākļiem – salu un stipru sniegu.

Jau svētdien vakarā tika apturēti visi reisi no Stanstedas lidostas – pārāk lielā sniega dēļ nācās slēgt skrejceļu. Par lidojumu atcelšanu ziņots arī no Getvikas un Hītrovas lidostas.

Igaunijā pirmdien dienas vidū bez elektrības bija vairāk nekā 10 000 mājsaimniecību. Daudzas no tām bez elektrības palika sestdienas sniega vētras dēļ. Taču pirmdien sniegputenis ar jaunu sparu apgrūtināja transporta kustību un radīja elektrības pārrāvumus.

Arī no Igaunijas tiek atcelti lidojumi, un stiprā vēja dēļ traucēta prāmju satiksme starp Igaunijas kontinentālo daļu un Hījumā salu. Sarežģīto laikapstākļu dēļ kavējas arī vilcieni.

Atsevišķos Slovākijas austrumu reģionos vēstīts par satiksmes traucējumiem. Daži autobusi bija jāvelk, pasažieriem gaidot vairākas stundas, līdz ieradīsies evakuatori. Slovākijas otrajā lielākajā pilsētā Košicē bija pilnībā paralizēta tramvaju kustība.

Apstākļi uz ceļiem ir ļoti sarežģīti arī Polijā. Intensīvā snigšana ievērojami samazinājusi redzamību uz ceļa. Īpašas bažas rada situācija Tatru kalnos. Tur nedēļas nogalē lavīnās gāja bojā trīs cilvēki, viens Polijas robežas pusē, divi Slovākijas pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti