Palestīnieši atkārtoti vērsīsies ANO Drošības padomē

Tuvākajā laikā Palestīnas pārstāvji atkārtoti vērsīsies Apvienoto Nāciju organizācijā (ANO), lai panāktu Izraēlas īstenotās okupācijas izbeigšanu. Par to ir paziņojis Palestīnas autonomijas prezidents Mahmuds Abass.

Jau tuvākās nedēļas laikā Palestīnas pārstāvji atkārtoti vērsīsies ANO Drošības padomē, Abass paziņoja Rietumkrasta Rāmallas pilsētā. Procesa ietvaros notiks konsultācijas ar Jordāniju, kas ir vienīgā arābu valsts šajā ANO institūcijā.

Palestīnas pašpārvaldes vadītāja aso reakciju izraisīja Drošības padomes pagājušās nedēļas balsojums, kurā tika noraidīta rezolūcija par Palestīnas valsts izveidošanu. Tajā bija paredzēts dot Izraēlai 12 mēnešus ilgu laiku galīgā miera līguma noslēgšanai un pieprasīts pilnībā atvilkt savus spēkus no palestīniešu teritorijām līdz 2017.gada beigām. 

Otrdienas balsojumā 15 valstu ANO Drošības padomē rezolūciju atbalstīja astoņas valstis, taču ar to nebija pietiekami. Pret nobalsoja ASV un Austrālija, bet starp tām, kas atturējās, bija Lielbritānija un Lietuva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti