Palestīna vēlas lielāku Maskavas lomu Tuvo Austrumu miera procesos

Palestīnas pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass 12.februārī Krievijā tiekas ar prezidentu Vladimiru Putinu, lai runātu par Maskavas lielāku lomu Tuvo Austrumu miera procesā.

Plānots, ka abi līderi apspriedīs jaunu formātu, kādā turpmāk notiks sarunas starp izraēliešiem un palestīniešiem. Līdz šim Amerikas Savienotās Valstis bija galvenie starpnieki Tuvo Austrumu miera procesam starp izraēliešiem un palestīniešiem.

Palestīnieši no ASV kā vidutāja miera procesam Tuvajos Austrumos atteicās neilgi pēc Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa lēmuma pērn decembrī. Viņš tajā atzina Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un līdz 2019.gada beigām plāno pārcelt ASV vēstniecību no Telavivas uz Jeruzalemi. Tas izsauca plašus masu protestus arābu un musulmaņu valstīs, kuras pieprasīja Balto namu atsaukt šo lēmumu. Palestīnieši pēc notikušā arī paziņoja, ka vairs nesadarbosies ar Vašingtonu, ko apliecina arī Palestīnas pašpārvaldes prezidenta Mahmuda Abasa vizīte uz Krieviju, kurai viņš plāno uzticēt starpnieka lomu sarunās starp Izraēlu un palestīniešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti