Pakistānas zemestrīcē bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 328

Otrdien Pakistānas dienvidrietumus notikušajā 7,7 magnitūdas stiprajā zemestrīcē bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 328, trešdien paziņoja amatpersonas.

Pazemes grūdiens bijis tik spēcīgs, ka piekrastē izveidojusies jauna sala.

Zemestrīce notika otrdien plkst.16.29 (plkst.14.29 pēc Latvijas laika) aptuveni 100 kilometrus uz dienvidrietumiem no Beludžistānas provinces pilsētas Khuzdāras 20 kilometru dziļumā, informēja ASV Ģeoloģijas dienests (USGS).

Zemestrīcei sekoja vairāki spēcīgi pēcgrūdieni.

Šī ir postošākā zemestrīce, kāda piemeklējusi Pakistānu kopš 2005.gada, kad 7,6 magnitūdas stiprā zemestrīcē gāja bojā vairāk nekā 73 000 cilvēku un 3,3 miljoni palika bez pajumtes.

Šobrīd zemestrīcē bojāgājušo skaits sasniedzis 328, bet ievainoto skaits pārsniedzis 440, liecina provinces amatpersonu sniegtā informācija.

Tomēr sagaidāms, ka upuru skaits vēl pieaugs, jo daudzi zemestrīces nopostītie ciemati vēl nav apzināti.

Beludžistānas valdības preses pārstāvis informēja, ka zemestrīce skārusi vairāk nekā 300 000 cilvēku sešos provinces apgabalos.

Viņš uzsvēra, ka šī ir milzīga katastrofa un būs nepieciešams laiks, lai sasniegtu un izglābtu visus cilvēkus.

Daudzi cilvēki joprojām ir iesprostoti drupās, un glābēju prioritāte ir nogādāt cietušos slimnīcās, kas nebūt nav viegls uzdevums apgabalā, kur ir slikta infrastruktūra un trūkst slimnīcu.

Beludžistāna veido aptuveni 45% no Pakistānas teritorijas, bet ir valsts visretāk apdzīvotā un vismazāk attīstītā province.

Rajons, kurā atradās zemestrīces epicentrs, nav blīvi apdzīvots, bet USGS, balstoties uz senākiem datiem, jau uzreiz pēc zemestrīces izsludināja sarkano trauksmi, brīdinot, ka iespējami daudzi bojāgājušie un ievainotie.

Beludžistānas valdības preses pārstāvis informēja, ka Avārānas apgabalā, kura platība pārsniedz 21 000 kvadrātkilometru, izsludināts ārkārtas stāvoklis. Kā pavēstīja kāda Avārānas amatpersona, rajonā sagruvuši 90% māju.

Kā pavēstīja ANO, 50 kilometru rādiusā ap zemestrīces epicentru dzīvo vairāk nekā 60 000 cilvēku, galvenokārt viegli brūkošajās kleķa mājās.

Glābšanas darbos iesaistīta armija, kas uz zemestrīces skartajiem apgabaliem nogādājusi medicīnas darbiniekus, kā arī septiņas tonnas pārtikas un tonnu medikamentu.

Zemestrīces grūdieni bija jūtami pat Indijas galvaspilsētā Deli, kā arī Amdāvādā, kas atrodas netālu no robežas ar Pakistānu.

Beludžistānas Asamblejas spīkera vietnieks Abduls Kudos Bizinjo "Dunya TV" norādīja, ka saņemtas ziņas par smagiem postījumiem Avārānā, piebilstot, ka bojājumi mobilo sakaru tīklā apgrūtina komunikāciju reģionā.

Aprīlī 7,8 magnitūdas stipra zemestrīce, kuras centrs atradās Irānas dienvidaustrumos, netālu no robežas ar Beludžistānu, Pakistānā laupīja dzīvību 41 cilvēkam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti