Pakistānas premjers aicina iedzīvotājus katru piektdienu solidarizēties ar Kašmiru

Pakistānas premjerministrs Imrans Hans aicinājis ikvienu pakistānieti piektdien, 30.augustā, pārtraukt savas ikdienas gaitas, lai pusdienlaikā uz pusstundu paustu solidaritāti ar Kašmiras iedzīvotājiem.

Šādu solidaritātes akciju viņš aicinājis veikt katru piektdienu un solīja stāvēt līdzās Kašmiras iedzīvotājiem līdz pēdējai elpai.  

Pakistānas premjers aicina iedzīvotājus katru piektdienu solidarizēties ar KašmiruRihards Plūme

Pēc Indijas valdības lēmuma atcelt Kašmiras īpašo statusu pieaugusi spriedze Indijas un Pakistānas starpā. Indijas premjerministrs Narendra Modi paziņoja, ka autonomija reģionam atņemta, lai atbrīvotu to no „terorisma un separātisma”.

Kašmiras iedzīvotāju vidū krasi pieaugusi neapmierinātība, un vēl nesen abas valstis ziņoja par savstarpējām sadursmēm uz robežas.

Daļu Kašmiras, kur vairums iedzīvotāju ir musulmaņi, kontrolē Indija, daļu - Pakistāna, bet gan Deli, gan Islamabada pretendē uz visu Kašmiras teritoriju.

Pakistānas premjers Imrans Hans brīdinājis, ka gadījumā, ja Indija ķersies pie agresijas, tam būs tālejoša ietekme uz visu pasauli, jo abām valstīm pieder kodolieroči. Viņš paudis aicinājumu pakistāniešiem katru piektdienu pusdienlaikā uz pusstundu iznākt no savām mājām, birojiem un darba vietām, lai paustu solidaritāti ar Kašmiras iedzīvotājiem. Premjers uzsvēris, ka visa Pakistānas tauta un tās valdība stāvēs līdzās Kašmiras iedzīvotājiem līdz pēdējai elpai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti