Pakistānas Pendžabas provincē izsludinātas trīs dienu sēras par Lahoras sprādziena upuriem

Vairāk nekā 70 cilvēku gājuši bojā pret kristiešiem vērstā terorista pašnāvnieka izraisītā sprādzienā Pakistānā. Eksplozija nogranda svētdien, 27.martā, vienā no Lahoras pilsētās parkiem, kur bija sapulcējušās kristiešu ģimenes, lai svinētu Lieldienas. Liela daļa no nogalinātajiem ir bērni. Atbildību par uzbrukumu uzņēmies ar talibiem saistīts grupējums. Vatikāns teroraktu nosodīja kā fanātiķu „vardarbību pret kristiešu minoritāti.”

Sprādziens svētdienas pievakarē nogranda pie ieejas vārtiem vienā no lielākajiem parkiem Lahorā – „Ikbala dārzā”, kas ir nosaukts dzejnieka Muhammada Ikbala vārdā.

Tobrīd parks Pakistānas austrumu pilsētā Lahorā bija piepildīts - tur bija sapulcējušās daudzas kristiešu ģimenes, kas svinēja Lieldienas. Eksplozija nogranda netālu no bērnu spēļu laukuma.

Bojā gājuši vismaz 72 cilvēki, gandrīz puse no mirušajiem ir bērni. Vēl vairāk nekā 200 cilvēki ir guvuši ievainojumus, un amatpersonas izteikušās, ka bojā gājušo skaits var pieaugt.

Sprāgstviela bija piepildīta ar metāla bumbiņām, un uzbrukumu sarīkoja terorists pašnāvnieks.

Atbildību par to uzņēmies ar Pakistānas „Taleban” saistītais radikālais grupējums „Jamaat ul Ahrar”. Grupējuma pārstāvis ziņu aģentūrai AFP pavēstīja, ka uzbrukuma mērķis bija kristieši, kā arī solīja turpināt šādu uzbrukumu rīkošanu pret skolām un koledžām, kā arī pret „valdības un armijas interesēm”.

Grupējums „Jamaat ul Ahrar” pēdējos mēnešos sarīkojis arī vairākus citus uzbrukumus pret civiliedzīvotājiem un drošības spēkiem Pakistānā. Lahora ir Pakistānas otrā lielākā pilsēta, un tiek uzskatīta par vienu no liberālākajām valstī. Lahora arī ir galvenais politiskais atbalsta bastions Pakistānas premjeram Navazam Šarifam. Ar talibiem saistītais grupējums paziņoja, ka ar svētdienas pievakares teroraktu vēlējās nosūtīt vēsti premjeram Šarifam, ka viņi ir „ienākuši Lahorā.”

Pendžabas provincē, kuras reģionālā galvaspilsēta ir Lahora, izsludinātas trīs dienu sēras.

Pakistānas prezidents un premjers nosodījuši teroraktu. Bet drošības spēki solījuši sodīt par uzbrukumu atbildīgos. Teroraktu nosodījusi arī starptautiskā sabiedrība. .

Vatikāns uzbrukumu nosodīja, to nosaucot par „fanātisku vardarbību pret kristiešu minoritāti,” bet ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns aicināja Pakistānas varasiestādes darīt vairāk, lai aizsargātu reliģiskās minoritātes.

Pakistānā dzīvo aptuveni 200 miljoni cilvēku un vairākums ir musulmaņi. Aplēses liecina, ka kristieši sastāda aptuveni pusotru procentu no iedzīvotāju skaita un saskaras ar diskrimināciju. Pret nelielo kristiešu kopienu Pakistānā uzbrukumi vērsti arī iepriekš. Arī pirms gada martā notika divi teroristu pašnāvnieku uzbrukumi baznīcām Lahorā, nogalinot 17 cilvēkus. Toreiz notikušais izraisīja divas dienas ilgus kristiešu kopienas nemierus, kuros piedalījās tūkstošiem cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti