Pakistānā sagūstītās čehietes lūdz varasiestāžu palīdzību

Pakistānā sagūstīto čehiešu radinieki trešdien publiskojuši video, kurā abas sievietes lūdz Čehijas varasiestāžu palīdzību.

Augusta nogalē uzņemtajā videoierakstā redzamas divas Čehijas pilsones - Hana Humpalova un Antonija Črastečka -, kuras Pakistānā tika sagūstītas martā.

Videoieraksts ticis nogādāts Čehijas vēstniecībā Islamabadā.

Tajā redzams, ka sievietes ir izvārgušas. Humpalova atzīst, ka ir nobažījušies par "savu draudzeni, kura bija ar mani, jo es neesmu droša, vai viņa ir dzīva vai mirusi".

"Ja es nomiršu, es vēlētos, lai mani apbedī mana tēva ģimenes kapā," viņa norāda, atklājot, ka viņas veselības stāvoklis ir gaužām bēdīgs. "Es nezinu, cik man vēl laika atlicis, jo, kad viņi ķersies pie galīgās rīcības, jūs no manis vairs nedzirdēsiet."

Savukārt Črastečka lūdz Čehijas valdību "izvērst pēc iespējas lielāku spiedienu pret Pakistānas valdību, lai sadarbotos ar maniem nolaupītājiem. Lūdzu, iedodiet, ko viņi vēlas. Lūdzu, palīdziet man drīz atgriezties mājās."

Abas sievietes videoierakstā runā atsevišķi.

24 gadus vecās psiholoģijas studentes tika nolaupītas 13.martā, kad viņas Pakistānā ieradās no brīvdienām Irānā.

Jūnijā izplatītajā videoierakstā viņas norādīja, ka viņām klājoties labi, un lūdza atbrīvot pakistāniešu neirozinātnieci Āfiju Sidikvi, kurai ASV piespriests cietumsods apsūdzībās par saistību ar terorismu.

Pakistānas ziemeļrietumos un Beludžistānā cilvēku nolaupīšana nav nekas neparasts, un noziedznieki nereti cenšas sagūstīt gan ārvalstniekus, gan viņus pavadošos vietējos, cerot uz izpirkuma naudu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti