Dienas notikumu apskats

Krievijā vairāk nekā 180 000 cilvēku parakstītā petīcijā prasa Medvedeva demisiju

Dienas notikumu apskats

"Vienotība" neatbalstīs Koļegovu VID vadītājas amatā

Vismaz 63 bojāgājušie sprādzienā Pakistānā

Pakistānā par sprādzienu ar 63 upuriem atbildību uzņemas «Taleban»

Vismaz 63 cilvēki gājuši bojā un vairāk nekā 120 guvuši ievainojumus pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā Pakistānas dienvidrietumos. Daudzi no bojā gājušajiem ir ietekmīgi advokāti. Atbildību par sprādzienu uzņēmies vietējā grupējuma „Taleban” atzars. 

Sprādziens Pakistānas pilsētā Kvetā noticis blakus slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļai, kur neilgi pirms tam bija nogādāts rīta pusē nošautais Balučistānas advokātu asociācijas prezidents Bilals Anvars Kasi. Lai pieminētu sava kolēģa bojāeju, pie slimnīcas bija pulcējušies vairāki desmiti juristu un žurnālistu.

Kopumā slimnīcas tuvumā esot atradušies aptuveni 200 cilvēku, un tajā brīdī pašnāvnieks esot detonējis spridzekli, kurš bijis pildīts ar metāla lodītēm un lauskām.

Incidentā dzīvību zaudējuši pēc dažādām ziņām no 60 līdz 75 cilvēkiem, bet vēl vismaz 120 guvuši dažādus ievainojumus. Šis ir otrais asiņainākais terora akts Pakistānā šī gada laikā.

Kā norāda ārvalstu informācijas aģentūras, Balučistāna joprojām ir viena no nestabilākajām Pakistānas provincēm. Tā robežojas ar Irānu un Afganistānu un ir bagāta ar naftas un dabasgāzes resursiem. Taču jau gadiem ilgi reģionā savu darbību ir izvērsuši islāmistu kaujinieki, turklāt pastāv arī nopietni konflikti vietējo šiītu un sunnītu vidū. 

Kā norāda BBC komentētājs Pakistānā, tieši tāpēc policijai priekšā stāv ļoti sarežģīts uzdevums, meklējot uzbrukuma vaininiekus.

Vietējie eksperti pieļaujot, ka uzbrukums vērsts pret advokātiem tāpēc, ka viņi ir mazāk aizsargāti nekā policisti vai drošības dienestu virsnieki.

Taču, tā kā juristi pārstāv lielas sabiedrības daļas intereses, šāds uzbrukums var pievērst pastiprinātu uzmanību.

Kvetas pilsētā ir bijuši jau vairāki uzbrukumi advokātiem, un šorīt nogalinātais Bilals Anvars Kasi arī bija nosodījis šādus uzbrukumus, aicinot uz divām dienām boikotēt jebkādas tiesas sēdes.

Pakistānas premjerministrs Navazs Šarifs asi nosodījis šīsdienas uzbrukumus, dodot rīkojumu varas iestādēm pastiprināt reģionā drošības pasākumus. Pakistānas varas iestādes turpina apgalvot, ka cīņa pret kaujinieku grupējumiem Balučistānā ir nesusi milzīgus rezultātus, jo, piemēram, pagājušajā gadā uzbrukumos bojā gājušo skaits bija sasniedzis zemāko līmeni kopš 2007.gada.

Taču šīsdienas uzbrukums tikai apstiprina, ka militāristi nebūt nav sakauti.

Arī par šīsdienas uzbrukumu atbildību ir uzņēmies Pakistānas grupējuma „Taleban” atzars “Jamaat ul Ahrar”. Šis pats grupējums sarīkoja uzbrukumu arī Lieldienās, nogalinot 75 cilvēkus. Žurnālistiem nosūtītā grupējuma paziņojumā norādīts, ka līdzīgi uzbrukumi turpināsies līdz brīdim, kamēr visā Pakistānā netiks ieviesta islāmistu pārvaldes sistēma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti