Sadaļas Sadaļas

Pakistāna izraida Indijas vēstnieku un ierobežos diplomātiskās attiecības

Pēc Indijas lēmuma anulēt Kašmiras īpašo statusu Pakistāna trešdien izraidījusi Indijas vēstnieku un nolēmusi ierobežot diplomātiskās attiecības ar Indiju.

Pakistānas Nacionālā drošības komiteja, ka izlemj stratēģiski svarīgus jautājumus, trešdien premjerministra Imrana Hana vadībā Islamabadā apsprieda situāciju un nolēma izraidīt vēstnieku un ierobežot diplomātiskās attiecības ar Indiju.

"Mēs no Deli atsauksim savu vēstnieku un nosūtīsim atpakaļ viņējo," paziņoja Pakistānas ārlietu ministrs Šahs Mehmuds Kereši.

Komiteja arī nolēma apturēt divpusējo tirdzniecību ar Indiju un pārskatīt citas vienošanās par attiecībām kultūras jomā un operācijām robežšķērsošanas punktos.

Pakistāna uzskata Indijas lēmumu par nelegālu un vienpusēju un paziņoja, ka lūgs izskatīt šo jautājumu ANO Drošības padomē.

KONTEKSTS:

Indijas parlaments 6.augustā pieņēma rezolūciju par Kašmiras īpašā statusa atcelšanu un štata sadalīšanu.

Indijas parlaments atbalstīja prezidenta izdoto rīkojumu, ar kuru atcelts Indijas konstitūcijas 370.pants, kas piešķīra Kašmirai īpašu statusu un zināmu autonomiju.

Daļu Kašmiras, kur vairākums iedzīvotāju ir musulmaņi, kontrolē Indija, daļu - Pakistāna, bet kā Deli, tā Islamabada pretendē uz visu Kašmiras teritoriju. Kopš 1947.gada, kad beidzās Lielbritānijas koloniālā pārvalde, šīs teritorijas dēļ starp abām valstīm izcēlušies divi kari.

Parlaments arī pieņēma likumu par Džammu un Kašmiras štata reorganizēšanu, kā rezultātā tas tiks sadalīts divās teritorijās: Džammu un Kašmirā, kur būs vēlēta likumdevēja iestāde, un Ladākhā, ko pārvaldīs centrālā valdība.

Pašlaik štatu veido trīs teritorijas: Džammu, kur vairākums iedzīvotāju ir hinduisti, Kašmira, kur iedzīvotāju vairākumu veido musulmaņi, un Ladākha, kur vairākums ir budisti.

Indijas konstitūcijas 370.pants deva tiesības reģionam uz savu atsevišķu konstitūciju, karogu un neatkarību lēmumu pieņemšanā visās jomās, izņemot aizsardzību, ārlietas un sakarus. Šis pants aizliedza Indijas pilsoņiem no citām valsts daļām apmesties uz pastāvīgu dzīvi Kašmirā, iegādāties tur nekustamos īpašumus, ieņemt valsts amatus un saņemt stipendijas studijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt