Pakistānā ievēlēs Nacionālo asambleju un provinču vadību

Šodien pie vēlēšanu urnām dosies vairāk nekā 85 miljoni Pakistānas balsstiesīgo iedzīvotāju, lai ievēlēto gan Nacionālo asambleju jeb parlamentu, gan provinču asamblejas.

Šīs vēlēšanas ir vēsturiskas, jo pirmo reizi vairāk nekā 60 gadu laikā civilajai valdībai ir izdevies nostrādāt pilnu piecu gadu termiņu un tagad vara tiks nodota tālāk citiem civilajiem spēkiem. Lai arī priekšvēlēšanu kampaņa izcēlās ar vardarbības pastiprināšanos, nākamajiem valsts vadītājiem lielākā uzmanība būs jāpievērš valsts ekonomiskajam stāvoklim.

Kā norāda eksperti, šīsdienas Pakistānas vispārējo vēlēšanu uzmanības centrā ir ne tikai politiķu piedāvājumi cīņai ar talibu kaujiniekiem un citiem ekstrēmistiem, sarežģītās attiecības ar kaimiņvalstīm un ASV, bet arī dažādi ekonomiskie jautājumi. Pašlaik Pakistāna izjūt energoresursu trūkumu, kas ievērojami kavē valsts izaugsmi, kā arī pieaugošu budžeta deficītu, kas var novest pie vēršanās pie palīdzības pie Starptautiskā Valūtas fonda. Līdzšinējā Pakistānas vadība tiek apsūdzēta nemākulīgā ekonomisko jautājumu kārtošanā, kā arī augstā korumpētībā.

Taču, kā norāda analītiķi, Pakistānas sabiedrībā pirmo reizi pēc daudziem gadiem ir parādījusies cerība, ka vēlēšanas šoreiz tomēr būs godīgas, jo ir izveidots spēcīga vēlēšanu uzraudzības institūcija, kuru atbalsta gan valdība, gan opozīcija. Vairākas vadošās partijas, pret kurām priekšvēlēšanu kampaņas laikā tika vērsti dažādi uzbrukumi, gan pieļauj, ka vardarbības aizsegā tomēr varētu notikt vēlēšanu rezultātu viltošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti