Pagaidām nav noskaidroti Krievijas lidmašīnas katastrofas iemesli

Krievijas varas iestādes pagaidām atturas nosaukt svētdien, 11.februārī, netālu no Maskavas notikušās pasažieru lidmašīnas avārijas iemeslus. Traģiskajā katastrofā dzīvību zaudēja 71 cilvēks.  

“Atgādinu, ka lidmašīnas katastrofas iemeslu noskaidrošanu veic izmeklēšanas institūcijas un starptautiskā aviācijas komiteja, tāpēc pagaidām ir pāragri izdarīt konkrētus secinājumus. Speciālisti ir uzsākuši darbu, tiek meklētas lainera atlūzas un tā dēvētās “melnās kastes”. Tikai pēc izmeklēšanas beigām un īpašās ekspertīzes varēs runāt par katastrofas iemesliem,” medijiem sacīja Krievijas satiksmes ministrs Maksims Sokolovs.

Sokolovs arī norādīja, ka patlaban galvenais uzdevums ir sniegt atbalstu un palīdzību bojā gājušo tuviniekiem. Savukārt glābšanas dienestu pārstāvji ziņo, ka katastrofas vietā strādā vairāk nekā 150 eksperti. Atlūzu meklēšanas darbu šobrīd apgrūtina sniegs.

Divmotoru lidmašīnas “Antonov An 148” atlūzas izkaisītas laukā apmēram 40 kilometrus no lidostas, un meklēšanas darbus apgrūtina sniegs un nelabvēlīgie laika apstākļi.

Ir atrasta viena "melnā kaste" , bet par otras atrašanu ziņas ir pretrunīgas.

Sākotnēji tika ziņots, ka atrasta arī tā, tomēr vēlāk atsevišķi mediji to noraidīja.

Tikmēr žurnālisti un citi speciālisti izsaka dažādus minējumus par avārijas iemesliem. Šobrīd tiek noraidīta versija, ka kompānijā “Saratov Airlines” bija drošības problēmas, tāpēc ticamāki iemesli varētu būt nelabvēlīgie laika apstākļi vai pilota kļūda. Aizvadītajā nedēļā Maskava piedzīvoja spēcīgāko snigšanu  simtgades laikā.

Aviokompānija "Saratov Airlines" paziņojusi, ka tai piederošā avarējusī lidmašīna "Antonov An-148" pirms lidojuma pārbaudīta un tehniskas kļūmes nav konstatētas, tomēr pēc katastrofas nolēmusi pārtraukt šīs lidmašīnas izmantošanu.

Ziņots, ka lidmašīna, kas bija ceļā no Maskavas Domodedovas lidostas uz Orsku, kas atrodas netālu no Krievijas robežas ar Kazahstānu, nogāzās dažas minūtes pēc pacelšanās. Bojā gāja visi lidmašīnā esoši cilvēki - 65 pasažieri un seši apkalpes locekļi. Mediji ziņo, ka katastrofas vietā atrasts vairāk nekā 200 mirstīgo atlieku daļu, bet lidmašīnas atlūzas esot izmētātas vairāk nekā 30 hektāru platībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti