Pabriks: «Zapad 2017» laikā gūtā informācija būs pietiekama, lai gūtu «skaidru bildi» par mācībām

Krievijas un Baltkrievijas armiju mācību "Zapad 2017" laikā gūtā informācija būs pietiekama, lai izvērtētu gan piekopto taktiku, gan stratēģiju šajās mācībās un tādējādi gūtu "skaidru bildi" par šīm mācībām. Šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, bijušais Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Vienotība")

Viņš atgādināja, ka šajās mācībās nav viegli iegūt informāciju atklātā veidā. Piemēram, atvērto durvju diena pēc būtības ir izrādīšanās, kur parāda tikai to, ko šī pasākuma organizētājs vēlas parādīt. Tāpēc NATO dalībvalstīm ir jāizmanto citi veidi, kā novērot mācības.

"Gribētu teikt, ka mums tā informācija, protams, būs pietiekama, lai izvērtētu gan piekopto taktiku, gan stratēģiju šajās mācībās, gan to, kas noticis ir pirms tam.

Tas izvērtējums nebūs ne rīt, ne parīt pieejams. Eksperti ar to nodarbosies vēl tuvākos mēnešus. Es domāju, ka mums būs pietiekami skaidra bilde par to, kas šeit [mācībās] ir noticis," teica Pabriks.

Viņš teica, ka šādām militārām mācībām mērķi mēdz būt vairāki. Taču attiecībā uz iebiedēšanas taktiku Krievija ar šīm mācībām pēdējos gados ir panākusi tieši pretējo. Tas licis Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalstīm sasparoties un sākt domāt par savu aizsardzību.

Taujāts, vai publiskajā telpā izplatītā informācija par šīm mācībām nebija kaut kādā mērā pārspīlēta, Pabriks norādīja, ka nekad nevar zināt, pie kā tāda apmēra mācības var novest.

"Zināmas bažas vienmēr ir pastāvējušās. Tāpēc labāk ir brīdināt par negatīvākiem scenārijiem, sagatavot visādiem pārsteigumiem, nekā pateikt - "viss ir kārtībā, katrs paliek savā vietā", un tad pēkšņi mēs zaudējam valsti," sprieda Pabriks.

Jau ziņots, ka "Zapad 2017" notiek laikā no 14. līdz 21. septembrim. Iepriekš izskanēja bažas, ka patieso mācību apmērs oficiāli netiek atklāts un ka tajās, iespējams, simulē uzbrukumu kādai kaimiņvalstij.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 17977
Вопрос? Кто плавает как гавно в проруби? Ответ! Пабрикс!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti