Orbāns: Ungārija aizstāvēs Poliju pret ES sankcijām

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns paziņojis, ka aizstāvēs Poliju pret Eiropas Savienības (ES) sankcijām, par kurām tā brīdināta  pretrunīgo tiesu reformu dēļ.

Ziņots, ka Polijas parlaments sestdien, 22. jūlijā, atbalstīja opozīcijas un tautas kritizēto Augstākās tiesas reformu, kas ļautu prezidentam un tieslietu ministram iecelt tiesnešus.

Vēl nav zināms, vai Polijas prezidents Andžejs Duda ļaus likumam stāties spēkā, bet Brisele paziņojusi, ka lems par balsstiesību atņemšanu Polijai ES ministru padomē, ja likumprojekts netiks apturēts. Orbāns, kura paša valdība apsūdzēta par autoritārām nosliecēm, izteicis atbalstu Polijai.

“Mēs redzam tipisku dubulto standartu situāciju. Poļi nav izdarījuši neko, kas neatbilst vispārpieņemtajiem Es principiem,” sacīja Orbāns. “Tas, kā Brisele tagad vēršas pret poļiem, ir negodīgi un neprincipiāli. Un šajās situācijās mums vienmēr jānostājas to pusē, kuriem uzbrūk, tāpēc es sūtu savus vārdus Šulca kungam: mēs solidarizējamies ar Poliju,” norādīja Ungārijas premjers.

ES sankciju vēršanai pret dalībvalsti nepieciešams vienbalsīgs balsojums, tāpēc bez Ungārijas balss sankcijas ieviest nebūs iespējams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti