Opozīcijas līdera Navaļnija štābos visā Krievijā notiek kratīšanas

Visā Krievijas teritorijā ceturtdien, 12.septembrī, notiek kratīšanas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija vēlēšanu štābos, kā arī štābu koordinatoru un darbinieku dzīvokļos.

Maskavas Basmannijas rajona tiesa atļāvusi veikt 94 kratīšanas tā dēvētās naudas atmazgāšanas lietas ietvaros, kas ierosināta pret Navaļnija Korupcijas apkarošanas fondu, un sarakstā ir jau 29 pilsētas un vairāk nekā 80 adreses.

Tīmekļa medijs „Mediazona” vēsta, ka kratīšanas notiek vairāk nekā 30 pilsētās.

Savukārt viens no Navaļnija līdzgaitniekiem Leonīds Volkovs skaidroja, ka katrā adresē ierodas izmeklētāju grupa ar policijas un Krievijas gvardes pārstāvju papildspēkiem. Kopumā rīta operācijā bija iesaistīti vairāki simti drošības struktūru pārstāvju.

Pēc kratīšanām štābu koordinatori tiek aizvesti uz pratināšanām Izmeklēšanas komitejas nodaļās.

Kratīšanas opozīcijas aktīvista Alekseja Navaļnija raidījuma studijā, štābā un fondā cīņai pret korupciju notika arī pagājušajā nedēļā, pirms Krievijas pašvaldību vēlēšanām. Kā uzskata Navaļnijs, aizbildinoties ar dažādām safabricētām krimināllietām, varas iestāžu mērķis bija traucēt tā dēvētajai "gudrajai balsošanai” pirms nedēļas nogalē gaidāmajām Maskavas domes vēlēšanām.

"Gudrās balsošanas” projekta mērķis bija pēc iespējas vājināt valdošās partijas "Vienotā Krievija” kandidātu izredzes uzvarēt savos vēlēšanu apgabalos, un tas arī izdevies - Maskavas domē 20 no 45 vietām ieguvuši tā dēvētās sistēmiskās opozīcijas pārstāvji.

Pēc Navaļnija domām, varasiestādes vēlas demoralizēt krievus un piespiest viņus atteikties no kolektīvas rīcības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti