Opozīcijai nav izdevies gūt uzvaru Itālijas reģionālajās vēlēšanās

Svētdien notikušajās vēlēšanās Emīlijas-Romanjas reģionā Itālijā nacionāli konservatīvās opozīcijas līderim Mateo Salvīni nav izdevies gūt cerēto vēsturisko uzvaru. Par to liecina pirmdien, 27. janvārī, publicētie oficiālie rezultāti. Vēlēšanas tika raksturotas kā liels pārbaudījums valdošās koalīcijas stabilitātei.  

ĪSUMĀ:

 • Reģionālajās vēlēšanās konservatīvā opozīcija neguva cerēto vēsturisko uzvaru.
 • Opozīcijas līderis iepriekš teica: Uzvara būs „paziņojums par izlikšanu” valdībai.
 • Premjers gan centās kliedēt bažas, ka tas varētu izraisīt valdības krīzi.
 • Emīlijas-Romanjas reģionā centriski kreisais prezidents Bonačīni ieguvis 51% un ir pārvēlēts.
 • Tikmēr Salvīni partijas „Līga” kandidāte Lučija Borgondzoni saņēmusi 43% balsu. Emīlijas-Romanjas reģions ir otrais bagātākais, tajā ir viens no zemākajiem bezdarba līmeņiem.
 • Pārtikušais reģions tradicionāli ticis uzskatīts par kreiso partiju bastionu.
 • Lai gan kreisie joprojām bauda ietekmi lielajās pilsētās, labējie sākuši nostiprināt savas pozīcijas mazpilsētās un lauku apvidos.

Gan pret imigrāciju noskaņotajai partijai „Līga”, gan kreisi centriskajai Demokrātiskai partijai, kas šobrīd nacionālajā līmenī kopā ar populistisko Pieczvaigžņu kustību veido valdošo koalīciju, bija līdzīgas izredzes uzvarēt reģionālajās Itālijas vēlēšanās.

Nacionāli konservatīvās opozīcijas līderis Mateo Salvīni iepriekš teica, ka uzvara vēlēšanās būs „paziņojums par izlikšanu” premjera Džuzepes Kontes valdībai.

Premjers gan centās kliedēt bažas, ka tās varētu izraisīt valdības krīzi, jo šīs esot tikai reģionālās vēlēšanas, kuras neietekmē politiku nacionālajā līmenī.

Opozīcijai nav izdevies gūt uzvaru Itālijas reģionālajās vēlēšanāsRihards Plūme

  Galvenais faktors, kas uztur pašreizējās koalīcijas stabilitāti, ir bailes no pirmstermiņa vēlēšanām, kurās varētu uzvarēt Salvīni. Eksperti brīdināja, ka sakāve reģionālajās vēlēšanās var novest pie populistiskās Pieczvaigžņu kustības sabrukuma, jo jau tagad populisti cieš no iekšējām domstarpībām.

  Vēl trešdien no amata atkāpās kustības līderis Luidži Di Maio, ar kuru bija neapmierināts arvien lielāks skaits partijas biedru.

  Tomēr pirmdien publicētie oficiālie rezultāti pēc vēlēšanām Emīlijas-Romanjas reģionā liecina, ka centriski kreisais prezidents Stefano Bonačīni ieguvis 51% balsu, tādējādi tiekot pārvēlēts.

  Tikmēr Salvīni partijas „Līga” kandidāte Lučija Borgondzoni saņēmusi 43% balsu.

  Bonačīni uzvara vērtējama kā liels atvieglojums Itālijas premjerministram un viņa koalīcijas valdībai. „Līgas” neveiksme Emīlijas-Romanjas reģionā varētu ievērojami apgrūtināt partijas izredzes uzvarēt arī citās gaidāmajās reģionu vēlēšanās.

  Emīlijas-Romanjas reģions ir otrs bagātākais Itālijas reģions, un tajā ir viens no zemākajiem bezdarba līmeņiem valstī. Tomēr daudzi reģiona mazie ģimenes uzņēmumi izjūt tā dēvētās globalizācijas radītās grūtības. Pārtikušais reģions valsts ziemeļaustrumos tradicionāli ticis uzskatīts par kreiso partiju bastionu. Lai gan kreisie joprojām bauda ietekmi lielajās pilsētās, labējie sākuši nostiprināt savas pozīcijas mazpilsētās un lauku apvidos.

  Reģionālās vēlēšanas svētdien notika arī Kalabrijā Itālijas dienvidos, kur aptaujas solīja „Līgai” iespējamu uzvaru. Tās izrādījās visai precīzas, jo labējās opozīcijas partijas, arī „Līga”, guvušas uzvaru šī reģiona vēlēšanās, gāžot centriski kreiso administrāciju. Ekspremjera Silvio Berluskoni partijas „Forza Italia” politiķe Džole Santelli šī reģiona vēlēšanās saņēmusi 55% balsu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti