Kremļa kontrolētie mediji vēsta, ka pašpasludinātajās "tautas republikās" Doneckas un Luhanskas apgabalos, kā arī okupētajās Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās tā saucamās "vēlēšanu komisijas" veicot pēdējos priekšdarbus, lai piektdien varētu sākties balsošana, kas norosināsies līdz 27. septembrim.
Zaporižjas apgabalā esošās okupētās pilsētas Melitopoles mērs Ivans Fedorovs aicinājis okupētajās teritorijās dzīvojošos vīriešus vecumā no 18 līdz 35 gadiem nekavējoties doties uz Ukrainas valdības kontrolētajām teritorijām.
Esot pienākusi informācija, ka atsevišķos blokposteņos okupanti liedz gados jauniem vīriešiem izbraukt uz Ukrainas pārvaldīto Zaporižjas apgabala daļu. Tas, visticamāk, liecina par Krievijas nodomu iesaukt savā armijā okupēto teritoriju iedzīvotājus.
Kā zināms, trešdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par daļēju mobilizāciju, reaģējot uz sava karaspēka nesenajām sakāvēm frontē Ukrainā.
Ukrainas amatpersonas tikmēr vēsta, ka pagaidām nav plānots ievērojami palielināt bruņoto spēku sastāvu.
Ukrainas prezidenta pārstāvis Augstākajā Radā Fedors Venislavskis sacīja, ka bruņotajos spēkos un citās aizsardzības struktūrās dienošo skaits esot pietiekams, lai sekmīgi izpildītu bruņoto spēku virspavēlnieka izvirzītos uzdevumus.
Pašlaik Ukrainas armijā un citos militārajos formējumos dienē gandrīz miljons karavīru.
KONTEKSTS:
Kremlis no 23. līdz 27. septembrim plāno sarīkot referendumu Doneckas un Luhanskas "tautas republikās", kā arī okupētajā Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritorijā par šo reģionu pievienošanu Krievijai.
Tas tiek vērtēts kā iegansts, lai pēc tam jebkādus Ukrainas spēku pretuzbrukumus un centienus atbrīvot okupēto teritoriju Krievija varētu raksturot kā uzbrukumu "savai teritorijai". Putins šādā gadījumā draudējis atbildēt ar visiem iespējamiem līdzekļiem, tai skaitā kodolieročiem.
Kopš septembra sākuma Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa.